Julian – postać pojawiająca się wyłącznie w grze komputerowej Wiedźmin, bogaty kupiec z Koviru, narzeczony Aliny i nieformalny przedstawiciel wioski Odmęty w sporze z vodyanoi.

Biografia

Występuje wyłącznie w akcie IV. Przesiaduje stale w karczmie, przygotowywanej na jego wesele z Aliną, córką sołtysa Tobiasa Hoffmana. Według słów rezolutnej dziewczynki małżeństwo to ma bardziej podłoże finansowe, niż miłosne. Po morderstwie dokonanym przez Adama na Celinie gracz ma możliwość opowiedzenia o tym Julianowi, wówczas zapadnie decyzja zamknięcia Adama na klucz w jego własnym domu. Jeżeli w akcie I Geralt wydał na śmierć Abigail, będzie musiał skontaktować się z zabójcą Celiny. W przypadku donosu na Adama będzie musiał poprosić Juliana o klucz, na co ten się bez problemów zgodzi.

Zredagował zlecenie na zakończenie konfliktu z ryboludźmi, które przyjął Berengar, ten zaś wręczył je Geraltowi z Rivii. W zadaniu "Kręgi na wodzie" należy się do niego zgłosić, jeżeli się chce rozwiązać spór po stronie ludzi. Julian wyjaśni wówczas wiedźminowi, że aby przywołać Dagona powinien zamordować jego akolitę, który pojawi się przy świątyni na Wyspie Rybitw. W nagrodę za zabicie Dagona bohater otrzyma od Juliana diament. Jeżeli natomiast gracz zdecydował się pogodzić obie strony, będzie musiał wziąć od Juliana Alabastrową Figurkę. Jest zleceniodawcą zadania Zlecenie na bazyliszki. Zapłaci 250 orenów za 3 kawałki skóry bazyliszka, których potrzebuje jako materiał na luksusowe obuwie.

Julian handluje książkami, zwojami, damską odzieżą i bizuterią. Można mu sprzedawać chitynowe pancerze skolopendromorfów.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.