FANDOM


Kabaret – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga swojemu przyjacielowi Jaskrowi.

Wiedźmin po uratowaniu Jaskra z rąk Mengego udaje się do nowego przybytku poety Szałwii i Rozmarynu. Wewnątrz trwa burzliwa dyskusja pomiędzy Jaskrem a Priscillą, ta jednak wychodzi zła, a Geralt postanawia dowiedzieć się, o co chodzi.

Wpis w dzienniku

Po tym, jak Geralt uwolnił mnie z łap sługusów Wiecznego Ognia, nareszcie mogłem zająć się własnymi sprawami – a wierzcie mi, że głowę miałem pełną pomysłów. Trochę gorzej było za to z funduszami i kilkoma innymi sprawami, w których na szczęście Geralt zgodził się mi pomóc.

Od kiedy pewnego wieczoru, dobrych kilkanaście lat temu, odwiedziłem z mym przyjacielem Geraltem nieistniejący już dziś kabaret w pięknym mieście Oxenfurt, zapragnąłem sam stać się właścicielem podobnego przybytku. Gdy Alonso Willey, zwany Skurwielem Seniorem, zostawił mi w spadku Szałwię i Rozmaryn, moje marzenie wreszcie zaczęło nabierać realnych kształtów. Do tego miałem wsparcie i pomoc w Priscilli, która była swoistym motorem moich działań. Do realizacji mego planu przerobienia Szałwii i Rozmarynu na kabaret potrzebowałem kilku drobiazgów, w zdobyciu których przyszedł mi z pomocą Geralt.

Z pomocą wiedźmina udało mi się zrealizować moje marzenie – otworzyłem kabaret i nadałem mu nazwę Kameleon. Ach, żebyście widzieli dumę w oczach Priscilli, gdy ekipa krasnoludów wieszała szyld nad drzwiami! Szkoda tylko, że późniejsze wydarzenia nie potoczyły się do końca tak, jak sobie to wymarzyliśmy...
Jaskier

Przebieg zadania

Spotkaj się z Jaskrem w Szałwii i Rozmarynie.

Geralt udaje się z polecenia poety do starego burdelu, należącego obecnie do Jaskra.

Porozmawiaj z Jaskrem.

Wiedźmin widzi kłótnię poety z Priscillą i postanawia zapytać się Jaskra, o co chodzi. Stary przyjaciel opowie Białemu Wilkowi, że chce zmienić dom uciech w kabaret. Ograniczają go jednak, które musi zdobyć. Planem poety na pozyskanie pieniędzy jest pożyczenie miecza rekwizytu od madame Iriny z teatru, a następnie udanie się pod dom Scholastyki.

Pożycz od madame Iriny miecz-rekwizyt.

Geralt udaje się do teatru, aby wypożyczyć miecz-rekwizyt wykorzystywany w spektaklach. Kobieta daje miecz wiedźminowi, a ten czeka do zmroku i udaje się pod dom Scholastyki.

Po zachodzie słońca spotkaj się z Jaskrem pod domem Scholastyki.

Po zachodzie słońca Jaskier przedstawia swój plan. Mianowicie Scholastyka nie jest przyjaźnie nastawiona do poety, toteż ten chce ją uratować przed opryszkiem, w którego wcieli się Geralt. Wiedźmin dostaje kwestie do powiedzenia oraz maskę od Jaskra.

Walcz z Karmazynowym Mścicielem.

Po krótkiej chwili pojawia się Scholastyka, która udaje się do swojego domu. Tutaj wkracza Biały Wilk jako bandyta i Jaskier jako Karmazynowi Mściciel, mający uratować kobietę przed napadem. Po krótkiej rozmowie następuje pozorowana walka. Akcja kończy się sukcesem i poeta zostaje zaproszony przez kobietę do swojego mieszkania.

Rano spotkaj się z Jaskrem w Szałwii i Rozmarynie.

Rano Geralt czeka na Jaskra w Szałwii i Rozmarynie, ponieważ tam się umówili. W przybytku wiedźmin zobaczy Priscillę i krasnoludów z firmy remontowej, ale nigdzie nie widać poety. Biały Wilk zostaje wysłany przez Cyraneczkę na jego poszukiwania.

Znajdź Jaskra.

Wiedźmin znajduje Jaskra dobijającego się do drzwi jednego z domów i krzyczącego coś o Polly. Poeta powie, że jej mąż nie pozwala jej tańczyć w jego nowym przybytku. Dlatego musi znaleźć klucz, aby otworzyć drzwi i przekonać mężczyznę.

Znajdź klucz za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Biały Wilk za pomocą swoich wiedźmińskich zmysłów szybko znajduje klucz ukryty w wiadrze nieopodal drzwi.

Otwórz drzwi do domu Polly.

Przyjaciele za pomocą ukrytego klucza otwierają drzwi i wchodzą do domu kłócącego się małżeństwa. Wiedźmin nie dając się ponieść emocjom, zostawia rozmowę poecie. Po krótkiej chwili Polly znów może bez przeszkód pracować w Szałwii i Rozmarynie. Jaskier zauważył w mieszkaniu kobiety stary plakat promujący Szałwię i Rozmaryn. Poeta zamówił nowe u Latreca i powinny być już gotowe. Wiedźmin bezzwłocznie wyrusza do artysty.

Znajdź Latreca i weź od niego plakaty.

Geralt udaje się do domu malarza, jednak z powodu długów Latreca, jego dom jest obecnie oblężony przez bandytów.

Rozpraw się z wierzycielami Latreca.

Po pokonaniu rzezimieszków wiedźmin szuka plakatów, jednak nie znajduje ich nigdzie w mieszkaniu.

Porozmawiaj z Latrekiem w rezydencji Vegelbudów.

Biały Wilk otrzymuje informację, że Latrec przebywa teraz w rezydencji Vegelbudów. Niziołek zaproponuje Geraltowi spłacenie jego długów w zamian za informację, gdzie są plakaty. Wiedźmin może:

  • wygrać wyścig,
  • spłacić długi z własnej kieszeni (200 W3 SS Korona)

Niezależnie od sposobu unieważnienia długów, niziołek zaproponuje, że sam przyniesie plakaty do Jaskra.

Wróć do Jaskra.

Geralt udaje się do Jaskra, aby poinformować go, że otwarcie jego przybytku o nowej nazwie Kameleon niedługo się ziści. Priscilla wyszła, aby przebrać się w specjalną suknię na tę okazję, jednak się spóźnia. Po chwili przyjaciele dowiadują się, że Cyraneczka została zaatakowana i przebywa teraz w szpitalu. W szpitalu zadanie zakończy się i rozpocznie nowe, o nazwie Śmiertelne grzechy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.