FANDOM


Kapituła i Najwyższa Rada Czarodziejów – ugrupowania najzdolniejszych czarodziejów.

Historia

Pierwszy raz została rozwiązana prawdopodobnie po rebelii Falki i spaleniu siedziby - miasta Mirthe. Potem organizacja została reaktywowana, a po przewrocie na Thanedd w 1267 została rozwiązana lub po prostu przepadła. Niedługo potem powstała Loża Czarodziejek.

Skład

W3 SS Franceska Gwint

Francesca Findabair – jedyna żyjąca członkini Kapituły

Tw3 cardart northernrealms philippa eilhart

Filippa Eilhart – członkini Rady

Członkowie pierwszej Kapituły

Członkowie Kapituły w 1267

Członkowie Rady w 1267

Członkowie Kapituły w 1245

Gry

Wiedźmin 2

W grze Wiedźmin 2 w 1274 roku pojawiła się możliwość reaktywacji tych instytucji. Zależnie od wyborów Geralta może powstać (trzecia z kolei) Kapituła i Rada z siedzibą w Loc Muinne z oczywistych względów – miasto wibruje magią.

Wiedźmin 3

Jeśli w poprzedniej grze Rada i Kapituła powstały, to miały być wierne Radowidowi V. Aby zdobyć jego zaufanie członkowie Rady mieli znaleźć zdrajczynie z Loży i oddać je w ręce Redanii. Jednak kapituła na czele z Carduinem w Loc Muinne ma niewielkie wpływy i jedynie w niewielkim stopniu może doprowadzić do zmniejszenia skali represji i liczby ofiar. Członkowie Kapituły uznawanej przez Radowida wydają się być trzymani jeszcze krócej niż w Nilfgaardzie i nie są uznawani przez zdecydowaną większość magów i czarodziejek. Radowid nie traktuje też poważnie Rady i Kapituły i po najeździe Nilfgaardczyków zakłada organizację do polowań na magów. W Wiedźmin 3 w Tankred Thyssen, król Koviru i Poviss, planuje powołanie nowej Kapituły z Triss Merigold na czele.

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.