Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

N’arache aen woed endicen (Nie wywołuj krabopająka z lasu).powiedzenie elfickie[1]

Krabopająk – potwór żyjący na pustyniach i bagnach, wyjątkowo jadowity.

Charakterystyka[]

Krabopająki zamieszkują pustynie. Osiągają rozmiary średniego psa. Wyglądem przypominają wielkiego kraba obdartego ze skóry[1]. Są oślizgłe i na wpół przeźroczyste, po to aby łatwiej ukryć się w piasku[1]. Odmiana żyjąca na Ysgith jest jadowita i potrafi udawać orchidee[2].

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów[]

Pierwszy krabopająk miał swoje gniazdo w jaskini w lesie sąsiadującym z Flotsam. Samo leże wykorzystywał Iorweth jako magazyn broni, a jego lokator pełnił rolę strażnika. Kiedy elf chciał dostać się do wyposażenia, wywabiał go, rzucając mu żywą ofiarę do pożarcia. Później potwór został zabity przez Geralta i Zoltana przed ich spotkaniem z dowódcą komanda Scoia'tael.

Będąc po stronie Roche'a wiedźmin spotkał drugiego krabopająka na północnym wschodzie od obozu kaedweńczyków w pobliżu martwego drzewa.

Na ścieżce Iorwetha trzeci krabopająk przebywał w jaskini na drodze do Loc Muinne.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Krabopająki zamieszkują lasy i jaskinie. Atakują, strzelając siecią, która unieruchamia przeciwnika na jakiś czas, co pozwala potworowi na szarżę. Zaatakowany z przodu zasłania się swoimi twardymi szczypcami niwelując obrażenia.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Królowa Krabopająków.
Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Krabopająk Truteń.
Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Toksyna Krabopająka.

Przypisy[]

Advertisement