FANDOM


Substances Shimmering dust
Substances Shadow dust

Kusicielka – zadanie poboczne z aktu IV w grze "Wiedźmin", rozpoczynające się u żony kowala w wiosce Odmęty.

Kowalska małżonka jest niezadowolona z powodu skoków w bok swojego męża, spędzającemu potajemnie chwile z sukkubem. Planuje zrobić naszyjnik odstraszający tę istotę - do tego jednak potrzebuje dziewięciu garści świetlistego pyłu. Wiedźmin może je zdobyć, zwalczając południce z Pola. W nagrodę za przyniesienie pyłów małżonka kowala podaruje wiedźminowi zielnik "O roślinach polnych".

Istnieje jednak drugi sposób na zakończenie zadania: kowal, podsłuchawszy rozmowę wiedźmina z jego żoną, zaoferuje Geraltowi 500 orenów lub kawałek czerwonego meteorytu (do wyboru) w zamian za dostarczenie mu dziewięciu garści cienistego pyłu z ciał zjadarek (szwędających się nocami po Polu lub na odludziu wioski), dzięki którym to substancjom uśpi sukkuba na pewien czas. Po przyniesieniu cienistych pyłów kowalowi ten da do wyboru wiedźminowi jedną z dwóch wyżej wymienionych nagród. Wykonanie zadania tym sposobem uniemożliwi dokończenie go po stronie żony kowala i vice versa.

Uwagi

  • Kowal automatycznie po wyjściu z domu Geralta zagaduje go, przedstawiając mu ofertę na inne wykonanie zadania. Jeżeli Geralt rozpoczął zadanie, gdy kowal spał w domu, wówczas to nie nastąpi - trzeba będzie porozmawiać z nim z własnej woli.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.