Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Lara (ze Starszej Mowy – mewa) Dorren aep Shiadhalelfia magiczka, córka Shiadhal i Auberona Muircetacha, Wiedząca.

Biografia

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Zakochała się w Cregennanie z Lod, mimo że była przeznaczona Avallac'howi. Była orędowniczką współistnienia z ludźmi. Jej potomkinią i nosicielem "Genu Lary" jest Ciri.

Wiedźmin

W grze komputerowej Wiedźmin istnieją liczne odwołania do historii Lary Dorren, można również znaleźć książkę o niej pt. „Historia Lary Dorren i Creganna z Lod”. Naszyjnik elfki w przygodzie Efekt Uboczny jest jednym z eksponatów, za który zapłaci Everden z Rinde.

Ciekawostki

  • Lara była silnym ładunkiem genetycznym, efektem długoletnich prac, który w połączeniu z innym ładunkiem miał dać niezwykłe, specjalne dziecko. Tak się jednak nie stało, gdyż Lara zakochała się w Cregennanie z Lod, ludzkim magu, i wówczas czarodzieje stracili kontrolę nad owym genem.
  • W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w Velen, miał znajdować się jej autentyczny grób, związany z jednym z usuniętych z gry zadań.
  • Imię Lara Dorren stanowi nawiązanie do opowiadania George'a Martina „Pieśni samotności Larena Dorra”. Laren Dorr jest strażnikiem bramy w świecie, do którego trafia Sharra, podróżująca między światami, by odnaleźć ukochanego. Talent Sharry bardzo przypomina talent Ciri.
  • Avallac'h doszukiwał się w Ciri rysów Lary
  • Avallac'h stworzył całe drzewo genealogiczne Lary
Advertisement