Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Leo Bonhartebbiński łowca nagród i najemny zabójca, wcześniej zawodowy żołnierz i wędrowny handlarz. Znany z profesjonalizmu oraz wysokiej ceny świadczonych usług.

Biografia[]

Rozbił hanzy Dużego Lothara i Valdeza.

To jemu Stefan Skellen zlecił zabicie Ciri, a baron Casadei pojmanie jej żywcem. Bonhart zabił Szczury, którym po śmierci obciął głowy. Ciri, należącą wtedy do Szczurów, nie zabił, a pojmaną nie sprowadził do barona Casadei, tym samym nie wywiązując się z umów. Bonhart więził ją przez jakiś czas, bijąc, maltretując i zmuszając do zabijania na arenie w Claremont, w mieście należącym do Houvenaghela. Dziewczyna uciekła, gdy Bonhart przebywał we wsi Goworożec razem ze Stefanem Skellenem i Riencem. Bonhart zabił wtedy Neratina Cekę, Skellen poważnie ranił Ciri orionem w twarz, a wiedźminka chroniła i leczyła się po uciecze przez jakiś czas w pustelni Vysogoty z Corvo. Razem ze Stefanem Skellenem i Riencem, Bonhart ścigał Ciri na polecenie Vilgefortza. Ostatecznie, po pościgu i walce na zamarzniętym jeziorze Tarn Mira, Ciri uciekła do Tor Zireael. Bonhart nie zdołał złapać Ciri przed Wieżą Jaskółki tylko dlatego, że Król Dzikiego Gonu zagrodził mu drogę. Kiedy Yennefer chciała mu się sprzeciwić, pokazał jej trzy amulety, które zdobył rzekomo zabijając wiedźminów będących ich właścicielami. Amulety te miały kształt wilka, gryfa i kota. Bonhart w zamku Stygga zabił Cahira, a następnie sam zginął z ręki Ciri.

Bonhart został wspomniany podczas rozmowy Geralta z Jean-Pierre na bagnach w akcie II.

Ciekawostki[]

  • Ciri po zabiciu Bonharta przywłaszczyła sobie medalion Kota i w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon możemy spostrzec, że trzyma go przypiętego do talii. Geraltowi zaś, dała medalion wilka – medalion wiedźmina w grach jest najprawdopodobniej tym samym, który dostał od Ciri.
  • W grze Wiedźmin, Geralt przed starciem z hersztem Salamandry na podgrodziu mówi: graj muzyko — to słowa, które Bonhart wypowiadał przed walką. Sytuacja się powtarza w trzeciej części, gdy Geralt wykonuje zlecenie na południcę pod Novigradem.

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Leo Bonhart.
Advertisement