Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Leszy – potwór zamieszkujący świat Wiedźmina. Spotkać go można głównie w lasach i puszczach. Potrafi teleportować się oraz przybierać wiele form, zarówno humanoidalnych jak i zwierzęcych. Młode osobniki wybierały na swoją siedzibę mniejsze lasy i puszcze, po czym budowały tam swoje totemy, których zawzięcie strzegły.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Leszy to potwór, zamieszkujący stare lasy. Żyje samotnie i broni swego terytorium przed intruzami. Młode osobniki swoich lasach budują totemy, których strzegą przed zniszczeniem. Zniszczenie, któregoś z totemów wiąże się ze zwabieniem potwora do niego. Dzięki swojej magii kontroluje zwierzęta i rośliny, żyjące na jego terenie. Jest trudny do wytropienia z powodu dobrze ukrytych w gęstym lesie totemów, które są chronione przez pobliskie zwierzęta.

Gra Wyobraźni

Leśny, odporny na żelazo potwór o sporej inteligencji. Nie wiedzieć czemu, przez wielu chłopów uznawany jest za opiekuńczego ducha lasu,choć w rzeczywistości to bardzo niebezpieczna istota, polująca na borowe stworzenia i samotnych wędrowców. Posiada zdolność do polimorfii. W naturalnej postaci jest stworem wielkości żbika, przypominającym skrzyżowanie tegoż kota z niedźwiedziem, o brunatnej lub czarnej sierści. Potężne kły i ostre pazury robią spore wrażenie, stwór jest też bardzo szybki. Czatuje głównie wśród gałęzi drzew, z których zeskakuje na karki ofiar. Zdobycz zazwyczaj pożera na miejscu, w całości. Najgroźniejszą jego bronią jest zdolność przemiany. Może, na przykład przekształcić się w humanoidalną istotę, przypominającą starego mężczyznę, z pozoru całkiem niegroźnego. Innym podstępem leszego jest zmiana w pień drzewa, praktycznie nieodróżnialny od prawdziwej rośliny. Biada temu, kto się o ten pieniek oprze!

Ciekawostki

  • Starsze osobniki są w stanie naznaczać ludzi czyli napełnić osobę swoją esencją, dzięki czemu mogą odradzać się w pobliżu leża do momentu, gdy Naznaczony nie zginie, lub nie oddali się na znaczną odległość.

Galeria

Wideo

Czym_jest..._Leszy

Czym jest... Leszy

MCH - Wiedźmin Wiki

Przypisy

Advertisement