Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Leszy – potwór zamieszkujący świat Wiedźmina. Spotkać go można głównie w lasach i puszczach. Potrafi teleportować się, oraz przybierać wiele form, zarówno humanoidalnych jak i zwierzęcych. Młode osobniki wybierają na swoją siedzibę mniejsze lasy i puszcze, po czym budują tam swoje totemy, których zawzięcie strzegą.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Leszy to potwór, zamieszkujący stare lasy. Żyje samotnie i broni swego terytorium przed intruzami. Młode osobniki w swoich lasach budują totemy, których strzegą przed zniszczeniem. Zniszczenie, któregoś z totemów wiąże się ze zwabieniem potwora do siebie. Dzięki swojej magii kontroluje zwierzęta i rośliny, żyjące na jego terenie. Jest trudny do wytropienia z powodu dobrze ukrytych w gęstym lesie totemów, które są chronione przez pobliskie zwierzęta.

Gra Wyobraźni[]

Leśny, odporny na żelazo potwór o sporej inteligencji. Nie wiedzieć czemu, przez wielu chłopów uznawany jest za opiekuńczego ducha lasu, choć w rzeczywistości to bardzo niebezpieczna istota, polująca na borowe stworzenia i wędrowców. Posiada zdolność do polimorfii. W jednej z częstych postaci, które przybiera podczas polowania na niektóre stworzenia, jest stworem wielkości żbika, przypominającym skrzyżowanie tegoż kota z niedźwiedziem o brunatnej lub czarnej sierści. Potężne kły i ostre pazury robią spore wrażenie, stwór jest też bardzo szybki. Czatuje głównie wśród gałęzi drzew, z których zeskakuje na karki ofiar. Zdobycz zazwyczaj pożera na miejscu, w całości. Najgroźniejszą jego bronią jest zdolność przemiany. Może, na przykład przekształcić się w humanoidalną istotę, przypominającą starego mężczyznę, z pozoru całkiem niegroźnego. Inną jego podstępną umiejętnością jest zmiana w pień drzewa, praktycznie nieodróżnialny od prawdziwej rośliny. Biada temu, kto się o ten pieniek oprze!

Umiejętności[]

Leszy jak wcześniej wspomniano posiadają zdolność polimorfi, która w ich przypadku jest niezwykła nie tylko z powodu zmiany postaci, ale i z powodu możliwości przekształcania się w nienaturalne hybrydy najróżniejszych zwierząt. Na dodatek, sprawują władzę nad lasami dzięki swojej spektakularnej kontroli roślin i zwierząt oraz teleportacji. Kontrolują także powietrze, mogąc wywoływać gęste mgły, w których trudno jest oddychać.

Pomimo tego, że są podatni na ogień wydają się być niewrażliwi na zadawany im ból. Są również nadludzko silni i potrafią poruszać się z prędkością wiatru.

Ciekawostki[]

  • Starsze osobniki są w stanie naznaczać ludzi, czyli napełnić ich swoją esencją, dzięki czemu mogą odradzać się w pobliżu leża do momentu, w którym Naznaczona osoba nie zginie, lub nie oddali się na znaczną odległość.
  • Najprawdopodobniej leszy z tego uniwersum mogą kontrolować i zmieniać się jedynie w leśne zwierzęta.

Galeria[]

Wideo[]

Czym_jest..._Leszy

Czym jest... Leszy

MCH - Wiedźmin Wiki

Przypisy[]

Advertisement