Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

List George'a Herberta – dokument w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino. Można go znaleźć w ruinach Termes.

Powiązane zadania

Treść

Droga Hadewigo

Miałaś całkowitą rację, że odradzałaś mi tę wyprawę. Dlaczego dziekan Wydziału Archeologii oddał kierownictwo w ręce tej ćwierć-elfki? Kto znalazł Fioletowy Rubin z Aed Gynvael, ja czy ona?

Musisz wiedzieć, że wiedźmin jednak wrócił! Rubin zniósł barierę (jak od początku powtarzałem!) i pozwolił na eksplorację wnętrza. Wiedźmin, wyobraź sobie, niemal przekonał tę Duchamp, by wrócić do miasta po dodatkową ochronę! "Nie wiemy tak naprawdę, jakie tam niebezpieczeństwa czyhają”. Ten to wie, jak podbijać swoją dniową stawkę! Duchamp zaraz podchwyciła myśl, przypominając podanie, według którego grobowiec miał być obłożony klątwą. Przekonałem jednak kolegów, żeby nie wierzyli w bajki. A jeśli ktoś nas ubiegnie w międzyczasie i obrabuje elfi skarbiec? Bo, jak wiesz, według mojego tłumaczenia „najcenniejszy” może oznaczać tylko jedno - zaginiony skarb króla Divethafa! Wchodzimy! (plamy krwi)

(późniejszy dopisek częściowo nieczytelny z powodu plam krwi)
Wiedźmin miał rację. Nie powinniśmy byli tam wchodzić. To przeklęte miejsce! Ledwo udało mi się uciec, wyczołgałem się i wyjąłem Rubin. Portal się zamknął. Jestem bezpieczny, ale inni...

Advertisement