List od matki – dokument w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Można go znaleźć przy zwłokach Wilczycy.

Powiązane zadania

Treść

Kochana Lilly!

Jeśli to czytasz, to znaczy, że oboje z ojcem już nie żyjemy. Poprosiłam Egwarda, żeby dał ci ten list dopiero, gdy będzie pewne, że nie wrócimy.

W czasie twojego pobytu na Akademii wiele się wydarzyło. Jeden ze statków ojca zatonął i popadliśmy w długi. Nie pisałam nic, żeby cię nie martwić, żebyś nie wracała – Twoja edukacja i przyszłość są dla nas najważniejsze. Wierzyciele zaczęli zgłaszać się po pieniądze i nie chcieli nawet słyszeć o spłacie długu w ratach. Kiedy się okazało, że nie możemy im oddać całej sumy, poprzysięgli nas zniszczyć. Jakieś draby chodziły za nami krok w krok, nie spuszczali nas z oczu. Było tylko kwestią czasu, kiedy tajemnica naszej rodziny się wyda.

Nasłali na nas łowców czarownic i wtrącili do lochów. Słyszałam, jak strażnicy plotkują, że mamy mieć pokazowy proces – i egzekucję. Dałam jednemu ślubną obrączkę i zgodził się, żeby Egward nas odwiedził. Ojciec chce mu przekazać ostatnie instrukcje, a ja – ten list dla Ciebie, nasze skromne, nieoczekiwane pożegnanie. Bądź silna, moja słodka, w Twoich żyłach płynie krew człowieka i wilka, a to zobowiązuje.

Zabraniam Ci się za nas mścić. To nie zwróci nam życia, a tylko ściągnie na Ciebie katowski topór. A przecież nie możesz umrzeć, nie w taki sposób. Musisz swoim życiem i postawą udowodnić, że ludzie i likantropy mogą żyć w zgodzie obok siebie.

Wyjedź z miasta, jak najszybciej, zabierz tylko niezbędne rzeczy, z nikim się nie żegnaj, nie pokazuj się publicznie. Pojedź tam, gdzie jeździliśmy na polowania, gdy byłaś małą dziewczynką i przeczekaj najgorsze. Tamtejsi ludzie co prawda pewnie nas nie pamiętają, ale to dobrzy, prości wieśniacy – z pewnością będą Ci przychylni. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo prześladowań niedługo się skończy i będziesz mogła wrócić do domu. Tymczasem uważaj na siebie i nie daj się sprowokować. Pamiętaj kim jesteś i nie daj sobie wmówić, że to coś złego – taka się urodziłaś i powinnaś być z tego dumna.

Żyj dla nas. Kochamy Cię.
– Mama

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.