FANDOM


20px-OOjs_UI_icon_info-progressive.svg.png Ten artykuł dotyczy książki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zobacz też: Loża.

Loża Czarodziejek – książka w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Można kupić u Keiry.

Treść

Tak jako ropuchy obmierzłe rechotem się wzajem nawołują i w moczarach cuchnących się zbierają, tak i czarodziejki ciągną ku sobie, wspólnie chcąc przebywać i przeciw wszystkiemu co dobre i godne knować. Organizacyjną, która zrzeszała najgorsze z nich, do cna magią zdemoralizowane i przeżarte, była Loża Czarodziejek.

W skład tejże loży wchodziły początkowo: sama Filippa Eilhart, rodem z Montecalvo, Triss Merrigold z Mariboru, Keira Metz z Carreras, Margarita Laux-Antille, Sheala de Tancarville z Creyden, Sabrina Glevissig z Ard Carraigh, Fringilla Vigo z Beauclair, Francesca Findabair oraz Ida Emean, elfki, Assire var Anahid, a także Yennefer z Vengerbegu.

Zebrawszy się na szczycie Łysej Góry, wymienione wyżej wiedźmy poprzysięgły diabłom i demonom, swym mistrzom i kochankom, iż żyjące w zgodzie królestwa Północy do zguby doprowadzą. One to stały za morderstwami Demawenda, króla Aedirn, Foltesta, króla Temerii, i wielu innych szlachetnych mężów. One to doprowadziły do wybuchu kolejnej wojny z Nilfgaardem. One to ściągnęły zarazę i choroby na ludzi uczciwych i bogobojnych.

Miej jednak w tym pociechę, Czytelniku Drogi, iż czyny te na sucho im nie ujdą. Miłościwie nam panujący Radowid, piąty swego imienia, przejrzał bowiem ich kłamstwa i śmierć niechybną jak i bolesną wszystkim im poprzysiągł.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.