Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Loc Muinne – miasto elfów.

Położenie[]

Miasto leży w górnym biegu Pontaru nad jeziorem Muinne.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów[]

Do Loc Muinne Geralt przybywa wraz z bohaterem którego ścieżką podążył wcześniej (Vernon Roche lub Iorweth). W mieście toczą się obrady decydujące o układzie sił Królestw Północy i odnowieniu Rady wraz z Kapitułą Czarodziejów. Zależnie od ścieżki jaką podążymy, wiedźminowi przyjdzie spotkać nowe głowy państw takie jak Król Radowid V Srogi z Redanii czy Jan Natalis, Konetabl Temerii, i zadecydować o politycznych losach najsilniejszych państw północy.

Głównym tematem o podłożu politycznym, był podział Temerii po śmierci Foltesta i skutki powstania Dziewicy z Aedirn. Sprawa odtworzenia Rady i Kapituły[1] doprowadziła do ujawnienia tajnej Loży czarodziejek przez Shilarda Fitz-Oesterlen lub faktycznego odtworzenia organizacji. Geralt po zadecydowaniu o losie zauroczonej Saskii rusza na spotkanie Letho.

Uczestnicy szczytu[]

Historia[]

Na początku ludzkiej ekspansji na kontynencie Geoffrey Monck zebrał grupkę dzieci-źródeł, z którymi udał się na szkolenie. W latach późniejszych, marszałek Milan Raupenneck dokonał rzezi Loc Muinne oraz Est Haemlet.

Według gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Loc Muinne zamieszkane było pierwotnie przez Vranów, a dopiero później przybyły tam elfy. Z opowieści wynika, że elfy przejęły miasto siłą, gdyż w jaskiniach w okolicy Loc Muinne znaleziono wiele szkieletów Vranów ze śladami po mieczach.

Urbanistyka i architektura[]

Architektura miasta[]

W2 SS Loc Muinne

Loc Muinne

Całe miasto jest w ruinie. Dawne ulice są zasypane szczątkami budynków. Czasami trzeba przejść przez kanały by dostać się na drugą stronę ulicy. Na szczęście dzięki intensywnej pracy magów i robotników Loc Muinne stało się miejscem zdatnym do obrad i częściowego zamieszkania. Na głównym placu ustawiły się stragany kupców, a wiele placów i budynków zmieniło się w tymczasowe siedziby dla królów, reprezentantów i ich świtę. Powstały też karczma i szulernia.

Osoby związane z miastem[]

Galeria[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 Zależnie od wyborów gracza
Advertisement