Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Uciekłem w życiu jeden jedyny raz, przed lodowym gigantem. I wiesz co? Nawet się tego nie wstydzę.Rasmund Kvaalkje, drużynnik klanu Tordarroch[1]

Lodowy gigant – fikcyjna istota występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, nie ma o niej informacji w książkach Sapkowskiego. Żyje w mroźnych jaskiniach wysp Skellige. Jest reliktem zamierzchłej przeszłości i ostatnim ze starożytnej rasy zamieszkującym niegdyś wyspy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Pojawił się na wyspie Undvik i spustoszył ją, zmuszając jej mieszkańców do ucieczki na Ard Skellig. Pojmał także jarla oraz jego drużynę, a następnie nakazał im zbudować ogromny statek – potwór miał zamiar popłynąć nim podczas Ragh nar Roog, aby zabijać bogów.

Po śmierci Brana jeden z pretendentów tronu Skellige, Hjalmar Krzywogęby, postanowił na dobre pozbyć się giganta. Niosłoby to dwie korzyści dla mężczyzny: udowodniłby swoją wartość jako przyszły król, a także pozbyłby się klanu Tordarroch z ziem an Craite. Ostatecznie monstrum zostało zabite dzięki Geraltowi z Rivii, który wspomógł młodego wojownika oraz resztki jego drużyny.

Galeria

Advertisement