Primary quests.png

Ludzie i potwory jest pierwszym zadaniem głównym w rozdziale pierwszym polegającym na rozwikłaniu zagadki Bestii, nawiedzającej mieszkańców Podgrodzia. Zadanie rozpoczynamy przybywając do Podgrodzia, podczas gdy barghesty atakują Alvina i Karolinę. Zadanie to przeplata się z drugim głównym zadaniem Ogon salamandry.

Przebieg zadania 

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu. Przebywający na zajeździe wiedźmin Geralt jest świadkiem ataku upiornych psów na chłopca i jego opiekunkę. Chłopcu udaje się dobiec za ostrokół, zanim bramy zajazdu się zamkną, ale niestety jego opiekunka nie ma tyle szczęścia. Zostaje sama na pastwę potworów. Nieznany z imienia śmiałek, chcą uratować pannę w opałach postanawia otworzyć bramę, narażając przy tym innych przebywających za ostrokołem, w tym samego wiedźmina. Gdy to zrobi musimy się obronić przed atakującą sforą. Uporawszy się, objawi nam się Bestia. Będziemy również świadkiem transu Alvina, wieszczącego przepowiednię Itliny. Zagada też do nas Shani. W rozmowie z medyczą otrzymamy drugie zadanie główne Ogon Salamandry. Odeśle nas też ona do Wielebnego, abyśmy dowiedzieli się więcej na temat Bestii nawiedzającej mieszkańców Podgrodzia, a także tajemniczej organizacji działającej na terenie wioski.

Chcąc dowiedzieć się czegoś na temat Salamandry od Wielebnego, będziemy musieli z nim współpracować, a to ze wzgledu na to, że jest nieufny w stosunku do wiedźminów, przez działania przebywającego wcześniej na Podgrodziu Berengara. Jednym z warunków wspópracy jest pozbycie się Bestii. Wielebny wierzy, że Wieczny Ogień jest w stanie ochronić wioskę. W tym celu musimy zanieść świece do pięciu kapliczek zaznaczonych na mapie, na szczęście nie za darmo. Możemy to zrobić tylko w nocy co naraża nas na ataki ze strony barghestów. Gdy uporamy się z zadaniem, spostrzeżemy, że Wieczny Ogień nie przełamał klątwy. Musimy iść poinformować o tym Wielebnego.

Gdy przekażemy złe nowiny, Wielebny oskarży Abigail - miejscową wiedźmę o to, że sprowadziła Bestię. Nam wypada sprawdzić, czy to prawda. Musimy się teraz udać do jej chaty. Na miejscu okazuje się, że guślarka przygarnęła spotkanego już przez nas chłopca Alvina. Zapytana przez nas Abigail nie przyzna się do winy, ale przedstawia rozwiązanie, które może rozjaśnić nam sytuację. Proponuje, aby wykorzystać wieszcze talenty Alvina. Aby wywołać u niego trans, wiedźma musi wytworzyć eliksir, więc w tym celu musimy zebrać dla niej pięć płatków białego mirtu. Możemy zebrać je samodzielnie, ale to wymaga od nas talentu zielarstwa w grupie inteligencja oraz wiedzy na temat rośliny, o której możemy dowiedzieć się z książki O roślinach polnych, dostępnej do kupienia u Abigail, albo kupić je u zielarza przed zajazdem z 9 Items Oren.png za sztukę. Gdy już się z tym uporamy, przynosimy wiedźmie składniki, z których wykona wywar, ale na jego przygotowanie potrzebuje czasu. Wracamy po kilku godzinach.

Mikstura wprowadzi Alvina w trans. Z jego wieszczby dowiemy skąd wzięła się Bestia. Okazuje się, że zrodziła się ona z ludzkiej niegodziwości. Dodatkowo dostaniemy od Abigail notatki Berengara z których dowiemy się jak walczyć z Bestią. Musimy teraz wrócić do Wielebnego, aby przekazać mu zdobyte informacje. Gdy to zrobimy, ten obieca, że zajmie się sprawą Bestii. Jeżeli nie zrobiliśmy tego wcześniej, musimy zająć się zadaniem Ogon Salamandry.

Uwagi

Informacje z dziennika: fazy

Bestie za bramą

Muszę zabić bestie, które zaatakowały kobietę i dziecko, zanim wymordują wszystkich, którzy schronili się za ostrokołem.
​Muszę zabić bestie, które zaatakowały kobietę i dziecko.

Dobry pasterz

Atak Bestii przeraził chłopca, który popadł w magiczny trans i wygłosił przepowiednię. Wygląda na to, że podgrodzie ma swoje tajemnice - jeśli chcę je rozwikłać, muszę udać się do Wielebnego.
Żeby rozwikłać tajemnicę Podgrodzia, muszę udać się do Wielebnego.

Święty płomień

Wielebny poprosil mnie, żebym pozbył się Bestii. Uważa, że należy rozpalić Święty Płomień w kapliczkach w okół wioski. Nie sądzę, żeby to w czymś pomogło, ale postanowiłem zrobić to dla niego. Muszę udać się w nocy do pięciu kapliczek i rozpalić w nich ogień.
Muszę udać się w nocy do pięciu kapliczek Wiecznego Ognia i rozpalić w nich płomień.

Światło się mroczy

Zapaliłem ognie w kapliczkach, lecz to w niczym nie pomogło. Powinienem powiedzieć Wielebnemu, że się pomylił.
Zapalenie ognia w kapliczkach nie pomogło pozbyć się barghestów. Powinienem powiedzieć o tym Wielebnemu.

Wiedźma

Rozpalenie ognia nie pomogło. Wielebny chce, żebym dowiedział się skąd wzieła się Bestia. Zasugerował mi, że najbardziej podejrzaną osobą jest wiedźma. Powinienem się do niej udać.
Powinienem udać się do wiedźmy.

Niewinna wiedźma

Rozmawiałem z wiedźmą, która twierdzi, że nie ma nic wspólnego z przyzwaniem Besti, wbrew temu, co twierdzi Wielebny.
Wiedźma twierdzi, że jest niewinna.

Płatki białego mirtu

Abigail może dowiedzieć się czegoś o besti, jeśli wykorzystam wieszczezdolności Alvina pojąc go magicznym wywarem. Czarownica potrzebuje pięć dawek płatków białego mirtu. Płatki mogą zebrać z krzewów lub kupić u handlarza w karczmie.
Muszę przynieść wiedźmie 5 płatków białego mirtu.

Mirt zebrany

Mam już mirt, mogę wracać do Abigail.
Mogę już wracać do wiedźmy.

Warzenie mikstury

Przynioslem wiedźmie płatki białego mirtu. Wczasie, kiedy wiedźma przyrządza miksturę, mogę rozejrzeć się za innymi zleceniami.
Wiedźma obiecał przygotować miksturę. Wrócę tu za jakiś czas.

Wieszczba Alvina

Dzięki wieszczbie Alvina dowiedziałem się, że Bestia zrodziła się z ludzkiej niegodziwości i zła. Dopóki krzywdy nie zostaną ukarane, dopóty bestia będzie nawiedzała Podgrodzie. Wieszczenie wieszczeniem, ale na wypadek gdybym miał okazję stanąć przeciw bestii z mieczem w ręku, dostałem od Abigail notatki wiedźmina Berengara. Być może dzięki nim zdołam pokonać potwora. Tymczasem pora powiedzieć Wielebnemu, czego się dowiedziałem.
Muszę iść do Wielebnego, aby przekazać mu informacje o Bestii.

Czekając na rozstrzygnięcie

Wielebny obiecał, że rozwiąże problem z Bestią. Teraz czas zająć się sprawą Salamandry - powinienem wykorzystać pozostałe zadania.
Czas zająć się sprawą Salamandry. Powinienem wykorzystać pozostałe zadania.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.