FANDOM


Ludzie z cienia, czyli historia tajnych służb królewskich, autor: Oribasius Giafranco Paolo Reuven – zaginione dzieło sekretarza niesławnego szefa redańskiego wywiadu Sigismunda Dijkstry, opisujące kulisy działania i historię powstania jednego z najlepszych wywiadów z okresu II wojny z Nilfgaardem.

Wiedźmin

Ludzie z cienia – książka w grze Wiedźmin.

Treść

Oribasius Giafranco Paolo Reuven

Sytuację polityczną Redani najlepiej rozumiał Sigismund Dijkstra, który nie tylko trzeźwo patrzył na aktualne wydarzenia, ale również trafnie przewidywał przyszłość. Dijkstra zdawał sobie sprawę, że królowie Północy są słabi, a faktyczną władzę sprawują czarodziejki. Zakładał, że przeciwwagą dla magów może stać się jedynie silny kult religijny, z ideologią łatwo przemawiającą do mas i realną siłą zbrojną.

Szef redańskiego wywiadu poparł nowo kształtujący się Zakon Płonącej Róży, nie zgodził się jednak na założenie głównej komandorii na ziemiach Redanii. Djikstra miał rzec: "dobrze jest mieć po swojej stronie fanatyków i straszak na czarodziejki, ale jeszcze lepiej gdy fanatycy mieszkają za miedzą. Z fundamentalistami zawsze są kłopoty, więc lepiej zająć tymi kłopotami kogo innego. Na przykład Temerczyków. A jeśli będziemy potrzebowali fanatyków, jeśli będziemy potrzebowali poszczuć ich na czarodziejki albo na Nilfgaard, po prostu zagwiżdżemy na nich. Wszak będą mieszkali niedaleko, bo za miedzą." Czas pokaże ile racji było w tych słowach.

Lokacje

  • Można dostać tą książkę od Talara, jeśli Geralt go przepije.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.