Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Lydia van Bredevoortczarodziejka, asystentka i sekretarka Vilgefortza, malarka.

Wygląd

Lydia van Bredevoort była kobietą o dziwnej twarzy i miłych oczach. Dolna część jej twarzy została zamaskowana iluzją, która ukrywała odsłonięte do połowy policzków zęby, oraz zniekształconą, zapadniętą i źle pozrastaną żuchwę.

Historia

Znała Tissaię de Vries i Artauda Terranovę, ale nie wiadomo kiedy się poznali. Kochała czarodzieja Vilgefortza nieodwzajemnioną miłością.

Badania artefaktu

Po wojnie, w 1263, w trakcie badań przeprowadzanych na pewnym artefakcie, który uaktywnił się zabijając trzy z pięciu osób obecnych przy badaniach, Lydia została poparzona, jej żuchwa złamana, a gardło i krtań uległy mutacji. Porozumiewała się telepatycznie.

Spotkanie członków Kapituły

Po zjeździe królów w Hagge Vilgefortz zwołał spotkanie czarodziejów w jego siedzibie. Lydia van Bredevoort brała w nim udział jako obsługa. Przed spotkaniem namalowała obraz.

Przewrót na Thanedd

Na bankiet weszła w towarzystwie Rady i Kapituły, szła za Vilgefortzem.

Zginęła w trakcie przewrotu w 1267 by odwrócić uwagę od czarodzieja Vilgefortza, którego kochała nieodwzajemnioną miłością, a który nie wahał się jej poświęcić. W momencie śmierci iluzja rozwiała się, odsłaniając potworne ślady po nieudanym badaniu.

Upamiętnienie

Za czasów Nimue krążyły o niej legendy. Jeden z jej nielicznych ocalałych obrazów wisał w akademii w Aretuzie.

Galeria