Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki
Ikona info.svg Nie mylić z: Mikula.

Mikul – strażnik miejski, jeden z najważniejszych mieszkańców Podgrodzia.

Charakterystyka

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach został strażnikiem miejskim, ale dzięki swojej pozycji zyskał sobie poważanie wśród mieszkańców Podgrodzia. Jest leniwy, tchórzliwy oraz zabobonny. Sprawia wrażenie niezbyt inteligentnego. Na początku aktu pierwszego  można go znaleźć pilnującego bramy kupieckiej, natomiast po wykonaniu zadania Pogrzebane wspomnienia, przy bramie młyńskiej.

Biografia

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Aby otrzymać od niego zadanie Pogrzebane wspomnienia, musimy powołać się na Wielebnego, pokazując otrzymany wcześniej od zakonnika sygnet. Istnieje też możliwość przekupienia go sumą 40 orenów. Wykonanie tego zadania jest niezbędne do zdobycia zaufania Wielebnego i kontynuacji zadania Ogon salamandry. Zadanie polega na oczyszczeniu krypty z ghuli. Oczyszczając kryptę możemy natknąć się na ciało dziewczyny przytaszczone przez ghule. Jak się później okazuję jest to Ilsa, która nie mogąc znieść upokorzenia jakie zadał jej Mikul, gwałcąc ją, popełniła samobójstwo, wypijając wcześnie zakupioną u Abigail truciznę. Po wybiciu potworów, wracamy do Mikula, ale przechodząc przez most jesteśmy świadkiem napadu na alchemika Kalksteina. W zależności od podjętych przez nas decyzji w prologu  (zadanie Obrona Kaer Morhen) w walce będziemy mieć do czynienia z innymi wrogami. Po wykonaniu zadania, udostępniona zostaje druga część krypty, potrzebna do zrealizowania zadania Król krypty.

Po zdobyciu glejtu, jest jedyną osoba, która wpuści nas do Wyzimy. Okazując mu glej, zgodzi się wpuści nas do miasta. Wtedy to gratuluje nam pokonania Bestii oraz ostatecznie przyznaje się do zgwałcenia Ilsy. Jednakże Mikul nie jest do końca z nami szczery i wydaje nas w ręce straży miejskiej i Geralt ląduje w więzieniu. Jako jeden z nielicznych przeżył masakrę na Podgrodziu.

Mikul jest też graczem w kościanego pokera. Jeżeli chcemy z nim zagrać, możemy powołać się na Zoltana.

Powiązane zadania

Galeria

Advertisement