FANDOM


Nie umiem rachować tak dobrze, jak ty. Czytać ni pisać w ogóle nie umiem. Jestem głupia, prosta dziewucha ze wsi. Żadna dla ciebie kompania. Ni druh do gadki.Maria Barring o sobie[1]
Maria Barring, znana jako Milva (ze st. Kania), przez elfy zwana Mear'ya (elfia transkrypcja imienia Maria), potem Sor'ca (ze st. Siostra) – łuczniczka pochodząca z Górnego Sodden, jedna z niewielu osób tolerowanych w Brokilonie, kompanka Geralta.

Charakterystyka

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Maria Barring miała płowe włosy. Podczas żałoby po poronieniu nosiła warkocz, który później ucięła. Była wysoka, smukła i dobrze zbudowana.

Była uparta i nieufna, ale bardzo lojalna. Lubiła podkreślać swoją wolność i niezależność. Miała dość specyficzny sposób mówienia, używała również wielu archaicznych wyrażeń.

Doskonale umiała strzelać z łuku i jeździć konno. Nie posiadała tak podstawowych umiejętności jak czytanie i pisanie, ale zupełnie się tym nie przejmowała.

Biografia

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Przewodziła czterem fikcyjnym wyprawom przeciwko driadom, mającym na celu zredukowanie ilości chętnych do takich wypraw. Gdy jej działalność została odkryta, znikła.

W czasie II wojny z Nilfgaardem przeprowadzała do Brokilonu rozbite komanda Scoia'tael. Wtedy też zaszła w ciążę z jednym z elfów.

Podczas pobytu w Brokilonie poznała Geralta, dla którego prowadziła zwiad w celu zdobycia informacji o Ciri. Kiedy wiedźmin wyruszył na wyprawę, Milva ukradkiem podążała za nim. Ujawniła się dopiero, pomagając mu w walce z havekarami. Z początku była sceptyczna co do wyprawy; plan uwolnienia Ciri wydawał jej się być bez sensu. Po jakimś czasie przekonała się do wędrówki i stała się zaufaną towarzyszką Geralta.

Kiedy razem z Zoltanem Chivayem prowadzili uratowane kobiety i dzieci do bezpiecznego miejsca, Maria Barring woziła na łęku i najprawdopodobniej opiekowała się jednym z dzieci - opisanym jako dziewczynka z warkoczykami.

Podczas przeprawy w stronę Jarugi wyszło na jaw, że dziewczyna jest w ciąży. Poroniła dziecko podczas Bitwy o most na Jarudze.

Kiedy dowiedziała się, że Regis jest wampirem, przez jakiś czas sprawdzała, czy nie ma na szyi śladów ukąszeń.

Podczas pobytu w Touussaint spędzała dużo czasu z niejakim baronem Amadisem de Trastamara. Po jakimś czasie myśliwy oświadczył jej się, ale Milva nie chciała za niego wyjść. Po tym incydencie przez dłuższy czas była w podłym humorze.

Zginęła jako pierwsza z drużyny na zamku Stygga postrzelona przez łucznika w brzuch. Tuż przed śmiercią ujrzała swego ojca, który uczył ją strzelać z łuku.

Ciekawostki

  • Angoulême nazywała ją „ciotką”, co bardzo irytowało łuczniczkę.
  • Gdy była nastolatką, molestował ją ojczym, było to jednym z powodów ucieczki Milvy z domu.
  • Nie wiedziała, który z dwóch elfów jest ojcem jej dziecka.
  • Podczas bitwy o most na Jarudze poroniła, jej życie uratował Regis.
  • Łuk Milvy kosztował czterysta novigradzkich koron. Nie posiadając takiej sumy, Milva na targu poświęciła swój zerrikański zefhar, pęk sobolowych łupieży, przecudnej roboty elfi medalionik i koralową kameę wianuszku rzecznych pereł.
  • Jaskier zobaczył warkocz Milvy, gdy wkładał Yennefer do łodzi wiodącą na Wyspę Jabłoni.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Milva.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.