Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki
Ikona info Ten artykuł dotyczy komiksu. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa..

Mniejsze zło – komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego, adaptacja opowiadania Mniejsze zło. Wydany w 1993 r.

Opis[]

Komiks opowiada historię spotkania Geralta z Renfri - księżniczką, dotkniętą rzekomo klątwą. Ta sama historia została przedstawiona w serialu w odcinku dziesiątym i jedenastym.

Postacie pojawiające się w komiksie[]

Ciekawostki[]

W Blaviken gościł również Jaskier, który szukał nowych tematów do ballady, a później był świadkiem masakry, od której Geralt zyskał swój przydomek. Siedział w karczmie, kiedy wiedźmin radził z wójtem co zrobić z truchłem kikimory. Przysłuchiwał się całej rozmowie bacznie obserwując Geralta, aby później zaczepić go na rynku i wyjaśnić na czym polega tridamskie ultimatum, naprowadzając w ten sposób wiedźmina na prawdziwe zamiary Renfri. Bezpośrednio przed potyczką na rynku, trubadur zdążył nawet poznać nowych znajomych w postaci bobołaka oraz vrana, od których próbował swoim zwyczajem wyłudzić darmowy napitek. Już po wygnaniu Geralta z miasta, wędrowny śpiewak jechał za nim, obiecując mu ułożenie pochlebnej ballady na temat tego, co się wydarzyło. Chociaż Biały Wilk odprawił wtedy barda i pojechał w swoją stronę, to spotkanie w Blaviken zmienia oryginalną historię, według której los dwójki przyjaciół związał ich dopiero na festynie w Gulecie.

Advertisement