FANDOM


20px-OOjs_UI_icon_info-progressive.svg.png Zobacz też: Wesołe przygody Muriel Pięknej Łotrzycy uciesznymi rycinami opatrzone.

Muriel zwana Aksamitnooką, później Piękną Łotrzycą – matka Adalii, praprababka Ciri oraz Daniela Etcheverry. Córka Amaveta i Anny Kameny. Poślubiła Roberta hrabię Garramone.

Informacje z opisu rodowodu Cirilli

Królewicz temerski Amavet miał z niezalegalizowanego związku z baronową Anną Kameny dwoje nieślubnych dzieci-pogrobowców, bliźniaki Muriel i Crispina.

W odróżnieniu od brata, Crispina, który przekornie chełpił się wręcz tym, że jest "królewskim bastardem", Muriel wespół z matką zawzięcie broniła się przed zarzutem "nieprawości". Po wygraniu kilku procesów sądowych z rodziną Kamenych używała oficjalnie tytułu baronówny Kameny i dziedziczyła niemały ojcowski majątek. Bogactwo - i nieprzeciętna uroda - spowodowały, że nie miała problemów ze znalezieniem męża - mimo nie cichnących plotek o "nieprawym łożu".

Muriel miała z hrabią Robertem dwoje legalnych dzieci - Adalię, nazywaną później "Wróżką" i syna-pogrobowca, też nazwanego Robertem. Z drugiego małżeństwa (z hrabią de Ruyter) miała trzy córki: Jolantę, Julię i Joannę.

Muriel "Piękna Łotrzyca" zmarła w wieku 64 lat.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.