Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Mutant zabójca – mutant, efekt wieloletnich badań organizacji Salamandra nad idealnymi wojownikami, zaliczany do Braci Większych.

Opis

Mutanci zabójcy to udane eksperymenty przeprowadzane na ludziach przez Azara Javeda, przywódcę Salamandry. Stanowią oni w sumie kwintesencję badań Salamandry, gdyż są najbardziej podobni do wiedźminów względem stylów walki oraz szybkości, zwinności i sile organizmu oraz ciała. Różnią się od wiedźminów tym, iż są pozbawieni jakichkolwiek uczuc i ludzkich odruchów. Ich stworzenie napawało dumą Azara Javeda i jego zwierzchnika Jakuba de Aldersberg. W filmie otwierającym epilog gry widac Jakuba w otoczeniu mutantów zabójców przed klasztorem Zakonu Płonącej Róży. Jednego z nich mianuje na swego adiutanta. Nowo mianowany odpowiada "Zabic!", gdy słyszy od Wielkiego Mistrza słowa "Wiesz, co masz robic!". Wpis o nich w bestiariuszu pojawia się po przeczytaniu notatek z eksperymentów, którą to książkę można wziąc ze zwłok Azara Javeda po zabiciu go w laboratorium pod Starym Dworzyszczem. W trakcie jednego ze spotkań na lodowych pustkowiach Wielki Mistrz opowiadając o wiedźminach przeciwstawi Geraltowi rzekomą doskonałośc owych istot tym, jakimi stworzeniami mieli okazac się sami wiedźmini, na co Geralt - w zależonści od tego, co powie Alvinowi w rozdziale IV gry - może np. odpowiedziec "Uważasz, że są doskonali, bo są pozbawieni emocji? Jesteś żałosny!".

Wiedźmin mierzy się z nimi w walce dosyc późno, gdyż pojawiają się pierwszy raz dopiero w Starym Dworzyszczu w rozdziale V oraz w jego podziemiach, gdzie razem z resztą sługusów Javeda usiłują powstrzymac Geralta z Rivii przed dotarciem do siedziby mistrza. Walka z nimi na tym poziomie, kiedy Geralt ma już dużo rozdanych talentów do umiejętności, nie sprawia praktycznie żadnego problemu: należy stosowac raczej styl szybki, gdyż potrafią unikac i parowac ciosy, oraz używac miecza stalowego ze względu na to, iż są istotami humanoidalnej rasy. Wbrew pozorom nie różnią się zbytnio od zwyczajnych mutantów, nie licząc wyglądu, i nie korzystają z eliksirów, chociaż widac je na ich zbrojach. Poza tym Geralt walczy z nimi sporadycznie w epilogu na ulicach Wyzimy Klasztornej i w lodowych pustkowiach - wizji Jakuba de Aldersberg. Ze zwłok mutantów można zdobyc nie tylko składniki alchemiczne - czasami można przy nich znaleźc interesujące fanty, jak np. eliksiry.

Galeria

Advertisement