Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Na ratunek Księżniczcezadanie główne w grze komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon. Geralt poszukuje w nim kozy należącej do guślarza z Konar.

Przebieg zadania[]

Zadanie rozpoczyna się automatycznie w trakcie wykonywania zadania Sprawy rodzinne. Gdy Geralt poprosi guślarza o pomoc w odnalezieniu żony i córki Krwawego Barona, starzec odpowie mu, że jest w stanie przeprowadzić pewien rytuał, ale do jego wykonania potrzebne jest kozie mleko. Tymczasem jedyna koza mężczyzny, Księżniczka, gdzieś uciekła. Jeśli wiedźmin chce skorzystać z pomocy guślarza będzie musiał ją odnaleźć. W takiej sytuacji Geralt musi się zgodzić. Przed wyruszeniem na poszukiwania, wiedźmin otrzyma od guślarza dzwonek, którego dźwięk przyciąga kozę. Ślady zwierzęcia zaprowadzą Geralta do lasu leżącego na zachód od domu mężczyzny. Tam wiedźmin znajdzie Księżniczkę. W drodze powrotnej do guślarza zwierzę trzeba będzie bronić przed wilkami i niedźwiedziem (o ile tego ostatniego wcześniej nie zabiliśmy). Na szczęście koza nie jest w stanie zginąć, dlatego podczas walki nie musimy zwracać na nią uwagi. Podczas wędrówki Księżniczka kilka razy odejdzie od wiedźmina (należy wtedy przyciągnąć ją dzwonkiem). Gdy Geralt wróci z kozą do guślarza, ten podziękuje mu i zacznie przygotowania do rytuału. Po rozmowie z guślarzem zadanie zakończy się.

Za wykonanie zadania nie otrzymujemy żadnych punktów doświadczenia.

Wpis w dzienniku[]

Poszukując informacji o córce i żonie Barona, Geralt trafił do człowieka nazywanego Guślarzem. Mężczyzna już na pierwszy rzut oka wydał mu się nietuzinkową postacią, a wrażenie to tylko SIĘ spotęgowało, gdy oznajmił, że wywróży Geraltowi, co stało się z Anną i Tamarą tylko pod warunkiem, że ten przyprowadzi kozę-uciekinierkę o imieniu Księżniczka. Nie mając innego wyboru, wiedźmin wyruszył na poszukiwania.

Niczym błędny rycerz przeszukujący knieje i dąbrowy, Geralt poszukiwał zaginionej Księżniczki. Wreszcie natrafił na zagubioną kozą Guślarza i, chroniąc ją od rozlicznych niebezpieczeństw, sprowadził do uradowanego właściciela. Zgodnie z obietnicą Guślarz miał teraz pomóc w poszukiwaniu zaginionej rodziny Barona.
Jaskier

Advertisement