FANDOM


Niebieskooka – kurtyzana pracująca w zamtuzie Dom Nocy. Siostra Patricka z Weyze, choć początkowo zaprzecza pokrewieństwu.

Wiedźmin

Patryk z Weyze zleca Geraltowi odnalezienie swojej siostry (Niebieskookiej). Ostrzega, że mogła zmienić się w wampira. Po krótkim poszukiwaniu wiedźmin odnajduje dziewczynę w zamtuzie w Wyzimie Handlowej - "Dom Nocy". Dziewczyna zaprzecza jakoby była siostrą rycerza.

Po nocy spędzonej z Niebieskooką Geralt ma dowód na to że jest siostrą Patricka - ma ślad po ugryzieniu wampira.

Melduje rycerzowi o efektach śledztwa. Ten każe mu zabić wampira który ponoć kontroluje umysł dziewczyny. Na miejscu okazuje się że głównym wampirem w budynku jest jego właścicielka - Królowa Nocy.

Po rozmowie z burdelmamą wiedźmin ma dwie opcje (z czego jedna z nich zmusza go do dalszego wyboru):

  • Zabić wampirzyce - po walce Niebieskooka oznajmia że go nienawidzi, a po rozmowie z Patrickiem z Weyze Geralt nie otrzymuje nagrody pieniężnej (jedyną nagrodą w tym wypadku jest zdobyte doświadczenie i przedmioty z ciał wampirzyc)
  • Oszczędzić wampirzyce i zapomnieć o sprawie, w zamian spędza upojną noc z trzema wampirzycami, ale do burdelu wchodzi Patrick z Weyze razem z zakonnikami. Po krótkiej rozmowie Biały Wilk ma trzy opcje:
    • Zabić rycerza i jego podwładnych - nagroda: 200 orenów i przedmioty z ciał rycerzy
    • Zabić wampirzyce - nagroda: nienawiść ze strony Niebieskookiej i przedmioty z ciał wampirzyc
    • Zachować neutralność (gracza czeka walka z rycerzami i wampirzycami) - nagroda: 500 orenów, nienawiść ze strony Niebieskookiej, oraz przedmioty z ciał rycerzy i wampirzyc.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.