Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Nocni goście – jedno z głównych zadań w rozdziale I, rozpoczynające się u Harena Brogga w osadzie rybackiej na terenie podgrodzia.

Wiedźmin

Przebieg zadania

Haren Brogg ma problem z utopcami, wyłażącymi nocą na brzeg jeziora i niszczącemu jego towary. Po zmierzchu Geralt musi się tam udać, by dokonać rzezi na owych potworach. Gdy utopce zostaną zamordowane, nastąpi nieoczekiwane zdarzenie: grupa elfów i krasnoludów ze Scoia'tael, którzy zaczną domagać się zagarnięcia towarów Harena pod pretekstem uprawiania przez niego havekarstwa. Niezależnie od podjętej decyzji, Geralt musi zdać raport Harenowi z tej feralnej nocy i odebrać nagrodę za wybicie nieumarłych: 200 orenów oraz informacje o Salamandrze. Po wykonaniu zadania, możliwe staje się rozpoczęcie u niego kolejnego – "Gorący towar". "Nocni goście" to również jedno z trzech zadań (obok "Pogrzebane wspomnienia" i "Tajemniczy ogród"), których wypełnienie jest konieczne do ukończenia zadania "Ogon Salamandry".

Konsekwencje

Konsekwencje wyboru z "Nocnych gości" ujawniają się w rozdziale II. Jeżeli Geralt oszczędził Wiewiórki, wówczas, po rozpoczęciu zadania "Tajemnice Wyzimy", Coleman zostanie zabity jako "handlarz białą śmiercią", gdyż Scoia'tael oskarżyli go o śmierć ofiar przedawkowania fisstechu (notabene tym samym zadanie "Gorący towar" i "Szczur" staną się niemożliwe do wykonania, gdy Coleman zginie, podobna rzecz tyczy się związanych z osobą tego dilera interakcji), natomiast Golan Vivaldi sprzeda książki Bramy tajemnicy (100 orenów) i Ain Soph Aur (200 orenów). Podjęcie walki z Wiewiórkami sprawi, że po wejściu do domu Golana Vivaldiego, ten zostanie aresztowany przez strażników miejskich pod zarzutem wspierania terrorystów Scoia'tael. W loszku trzeba będzie zapłacić Siemkowi 200 orenów jako kaucję za wypuszczenie krasnoluda. Vivaldi podaruje wiedźminowi księgi za darmo w dowód wdzięczność.

Informacje z dziennika: fazy

Utopce

Haren ma problem z utopcami, które nocą atakują jego ludzi, pilnujących towarów na nabrzeżu. Obiecałem mu pomóc. Muszę iść po zmroku na brzeg rzeki, w pobliże paczek z towarami, i zabić utopce, które się tam pojawią.
Muszę zabić utopce, które pojawią się nocą na brzegu.

Utopce

Zabiłem już wszystkie utopce w okolicy. Na razie powinno to wystarczyć.Upewnię się, że jest już spokojnie, i pójdę do Harena po nagrodę.
Zabiłem już wszystkie utopce. Powinienem iść do Harena.

Elfy

W zależności od podjętej decyzji:

Załatwiłem sprawę utopców, a potem sprzedałem elfom towary Harena.Muszę z nim pogadać
Muszę pogadać z Harenem.

lub

Załatwiłem sprawę utopców, a potem spotkałem Scoia'tael. Elfy chciały zabrać towary Harena, ale na to nie pozwoliłem. Muszę zdać mu raport z moich postępów.
Muszę pogadać z Harenem

Zaufanie Harena

Okazuje się, że elfy, które spotkałem, to Scoia'tael. Haren z nimi handluje, co jest dość niebezpiecznym zajęciem. Zapłacił za moje usługi i chyba zdobyłem jego zaufanie w kwestii Salamandry.
Udało mi się zdobyć zaufanie Harena
Advertisement