FANDOM


Obcy w obcym kraju – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt stara wydostać się z więzienia.

Wiedźmin po wykonaniu zlecenia Upiór z Eldbergu oraz przed wykonaniem zadań związanych z wyborem króla Skellige przychodzi do knajpy w miejscowości Arinbjorn, gdzie podczas krótkiej rozmowy z Jorundem zostaje zaatakowany.

Wpis w dzienniku

Prości ludzie rzadko kiedy okazują wiedźminom należytą wdzięczność za wykonanie trudnego zadania. W Arinbjorn jednak sprawy miały się jeszcze gorzej niż zazwyczaj. Tuż po tym, jak Geralt przepędził stamtąd groźnego upiora, przyczepiło się do niego dwóch szukających zwady młokosów. Wiedźmowi zwykle udawało się w takich sytuacjach uniknąć rozlewu krwi... Ale nie tym razem.

Choć Geralt zabił napastników w samoobronie, to jego oskarżono o sprowokowanie awantury. Mieszkańcy Arinbjorn naciskali, by wiedźmin złożył broń i oddał się w ręce ich jarla, Lugosa Szalonego, by ten zadecydował o jego dalszych losach. Chcąc zapobiec dalszemu rozlewowi krwi, Geralt niechętnie przystał na ich żądania.

Geralt stanął przed obliczem Lugosa Szalonego. Choć jarl zawyrokował o winie Geralta, jednocześnie zapłacił za niego główszczyznę, tym samym zwracając mu wolność. Tym sposobem Lugos odwdzięczył się wiedźminowi za pomoc, której ten udzielił jego synowi w Jaskini Snów.
Jaskier

Przebieg zadania

Pokonaj wojowników, którzy cię zaczepili.

Geralt podczas rozmowy z Jorundem zostaje zaatakowany przez dwóch biesiadników karczmy w miejscowości Arinbjorn. W trakcie szarpaniny umiera Jorund, a wiedźmin w samoobronie zabija dwóch rzezimieszków.

Sprawdź, co się dzieje na zewnątrz.

Po zakończeniu bójki Biały Wilk usłyszał, że z zewnątrz dochodzą niepokojące dźwięki, postanowił sprawdzić, co się dzieje. Po krótkiej rozmowie z tłumem przed karczmą Geralt zostaje zamknięty w więzieniu, a o jego losie zdecyduje Lugos Szalony.

Wydostań się z więzienia.

Wiedźmin nie mogąc pozwolić sobie na bezczynne siedzenie w więzieniu, postanowił postarać się o przedwczesne zwolnienie. Geralt może:

  • przekonać strażnika za pomocą znaku Aksji o wypuszczenie i zaprowadzenie do Lugosa Szalonego;
  • udać się do Simuna Zięby, przebywającego głębiej w celi, który przekona swoimi wpływami strażnika o wypuszczenie wiedźmina. Jednak to rozwiązanie będzie się wiązało z oddaniem przysługi Simunowi.
  • pobić wszystkich więźniów. Strażnik, który to zobaczy uzna, że Geralt zasługuje na rozmowę z Lugosem Szalonym.

Niezależnie od wyboru Biały Wilk kierowany jest przed oblicze Lugosa Szalonego, aby ten osądził działania wiedźmina w karczmie. Jarl oszczędza Geralta, ale ten ma pomóc Lugosowi Sinemu w pewnym zadaniu.

Jeżeli Geralt wcześniej wykonał zadanie Jaskinia Snów, to zostanie wypuczony z więzienia, za pomoc synowi Lugosa Szalonego.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.