FANDOM


Ochotnik – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga kamiennemu trollowi.

Wiedźmin, czytając ogłoszenie wywieszone w uniwersyteckim mieście Oxenfurt, wyrusza we wskazane w ogłoszeniu miejsce.

Ogłoszenie

Uwaga, uwaga!

Na zachód od Oxenfurtu, na lewym brzegu Pontaru, widziano (i słyszano) trolla. Osobnik ów często śpiewa redańskie piosenki żołnierskie. Przypuszcza się, że to element nilfgaardzkiej dywersji.

Zaleca się omijanie tego miejsca do czasu uporania się odpowiednich służb z osobnikiem.

W przypadku spotkania z trollem zaleca się zachowanie postawy nieruchomej, najlepiej przywarcie do ziemi i osłonięcie głowy rękoma. Istnieje szansa, że stwór wówczas nie zaatakuje, gdyż weźmie potencjalną ofiarę za kamień.

Berto Bertolomiu, kapitan garnizonu

Wpis w dzienniku

Podczas podróży po słonecznej, choć zniszczonej wojną krainie, w okolicach Oxenfurtu, wiedźmińskie zmysły Geralta wyłapały dziwny dźwięk – coś między niezdarnym śpiewem, a zawodzeniem zarzynanego cielaka. Mój przyjaciel nie byłby wiedźminem, gdyby nie postanowił zbadać tej sprawy.

Okazało się, że wątpliwie uzdolnionym muzycznie stworzeniem był troll, który marzył o tym, aby fort, do którego obrony został przydzielony, wyglądał na fort iście redański. Trzeba pamiętać, że rozum trolla przypomina rozum małego dziecka. Ten wyobraził sobie, że redański fort musi być pomalowany w redańskie barwy. Geralt dostarczył mu farb białej i czerwonej, czym uszczęśliwił monstrum tak, jak szczęśliwe są dzieci znajdujące prezenty pod poduszką.
Jaskier

Przebieg zadania

Znajdź farby, których potrzebuje troll

Geralt wyrusza do Fortu Białego Orła, zlokalizowanego na zachód od Oxenfurtu. Wiedźmin podczas rozmowy z sympatycznym skalnym trollem dostaje zlecenie, dostarczenia stworzeniu farby – białej i czerwonej – z targu w mieście uniwersyteckim.

Dostarcz trollowi farby

Kiedy Biały Wilk przyniesie trollowi farby zostanie poproszony o namalowanie godła redańskiego. Wiedźmin może odmówić i powiedzieć, żeby to troll namalował, efekt będzie wtedy dużo lepszy – choć Trollowi bardziej odpowiadać będzie malunek Geralta. Niezależnie od tego, kto zajmował się malowaniem, Geralt otrzymuje nagrodę i zadanie ulega zakończeniu.

Istnieje również druga opcja zakończenia tego zadania:

Geralt udaje się prosto do trolla i stwierdza, że jest on zagrożeniem dla ludzi, może go wtedy zabić i zabrać składniki alchemiczne z jego ciała jako nagrodę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.