Ikona info.svg Ten artykuł dotyczy kupca. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.

Odo – posiadacz ziemski, jeden z najważniejszych mieszkańców Podgrodzia.

Biografia

Odziedziczył ziemie i bogactwo po swoim zmarłym bracie – rycerzu. Przejęte bogactwo uczyniły go najbogatszym mieszkańcem Podgrodzia. Można go znaleźć w jego chacie, na południowym krańcu wioski, nieopodal karczmy. Panicznie boi się Bestii.

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Wypełnienie zlecanego przez niego zadania jest niezbędne do zdobycia zaufania Wielebnego (zadanie Ogon salamandry). Po przekonaniu go, że Geralt przychodzi od Wielebnego, zleca on zadanie Tajemniczy ogród, polegający na pokonaniu dwóch echinopsów w stanie nietrzeźwości (gdyż wcześniej do rozmowy Oda da się przekonać tylko pijąc z nim). 

Jego figurkę możemy znaleźć w chacie Abigail, co dostarcza pewnych poszlak na winę Abigail, w sprowadzeniu Bestii.

Jego zdaniem winę za sprowadzenie Bestii ponosi Abigail. Bierze udział w jej procesie (zadanie Ludzie i potwory). Oskarża ją o morderstwo brata, gdy ten pracował w polu, przejęcie kontroli nad jego ciałem (jego tłumaczenia są dość niejasne). Nie zmienia to faktu, iż faktycznie w chacie Abigail można znaleźć figurkę z jego podobizną, która mogła służyć do odprawienia mrocznych rytuałów. Jedynym logicznym kontrargumentem jest to, że Odo jest za słaby na to, żeby pokonać doświadczonego wojownika i jedyną realną możliwością zabicia brata, było uśmiercenie go we śnie.

W zależność od podjętych przez nas decyzji w procesie Abigail, Odo ginie zabity przez Bestię lub z rąk Geralta.

Tutaj koniec znacznych szczegółów fabuły.

Odo jest też graczem w kościanego pokera. Jeżeli chcemy z nim zagrać, możemy powołać się na Zoltana.

Powiązane zadania

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.