FANDOM


Na samym końcu upiornego orszaku Dzikiego Gonu gnają ogary, niczym lodowy pył ciągnący się za kometą. Ponoć czasami gubią drogę i schodzą z nocnego nieba na ziemię, przynosząc ze sobą zimno i śmierć.Essi Daven zwana Oczko, trubadurka[1]
Ogar Dzikiego Gonu – potwór występujący w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak sama nazwa wskazuje, stworzenie to działa na usługach Dzikiego Gonu. Kroczy wraz z orszakiem upiornych jeźdźców niczym pies myśliwski.

Ich ciała są zbudowane z pewnego rodzaju magicznych kryształów lodu, co czyni je podatnymi na bomby dwimerytowe i olej przeciw istotom magicznym. Są w stanie zamrażać teren wokół siebie i wytwarzać lodowe kolce, raniące okolicznych przeciwników. Związek z zimnem powoduje, że w mroźnych miejscach są szczególnie niebezpieczne, ale czyni je również podatnymi na ogień i ciepło. Elfie legendy mówią również, że szczególną siłę zyskują, gdy na niebie wzejdzie krwawy księżyc – zwiastun nadejścia Dearg Ruadhri. Podobnie jak wilki i dzikie psy, ogary można chwilowo zdezorientować znakiem Aksji.

Podczas gry pojawiają się wielokrotnie, podczas większości potyczek z Dzikim Gonem oraz kilka razy bez obecności jeźdźców, na przykład podczas zadania Przez czas i przestrzeń", w świecie zniszczonym przez Białe Zimno (Tilath na Buhne).

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Ogar Dzikiego Gonu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.