Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki


Patelnia jak nowa – zadanie pobocznie występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga staruszce odzyskać jej patelnię.

Kobieta znajduje się na plaży, niedaleko miejsca, gdzie wiedźmin może znaleźć szakłak. Geralt od staruszki dowie się, że pewien mężczyzna, który pewnej nocy przejął opuszczoną chatę, pożyczył od niej patelnię i nigdy nie zwrócił. Babunia poprosi Białego Wilka o odzyskanie przedmiotu i ostrzega, że z budynku zaczyna wydostawać się nieprzyjemna woń, a sam wiedźmin będzie musiał rozwikłać historię mężczyzny, który pożyczył patelnię.

Wpis w dzienniku[]

Wielu myśli, że życie wiedźmina to nic, tylko wielkie przygody, zlecenia na mantikory, wippery i inne bruxy. Czasami jednak Geralt wykonywał też bardziej banalne zlecenia, o których bardowie w pieśniach nie wspominają. Na przykład, w Białym Sadzie został wynajęty, aby odzyskać... Patelnię

Okazało się, że jegomość, który nie oddał patelni poczciwej starowince, miał na sumieniu większe grzechy... Jak choćby morderstwo. Z nadpalonych notatek, które Geralt znalazł w opuszczonej chatce, wynikało też, że tajemniczy mężczyzna interesował się ruchami wojsk i sekretami Nilfgaardczyków. Innymi słowy, wiedźmin natrafił na ślady szpiega.

Geralt znalazł patelnię i zwrócił ją starowince. Ta zaś nie posiadała się z radości — nie dość, że odzyskała cenne naczynie, to jeszcze było wyszorowane do czysta!
Jaskier

Przebieg zadnia[]

Włamanie się do zamkniętej chaty[]

Geralt toruje sobie wejście do chaty za pomocą znaku Aard.

Używając wiedźmińskich zmysłów, zbadaj chatę i rozejrzyj się za patelnią[]

W pierwszym pomieszczeniu Geralt znajduje kilka pojemników, a w drugim leżące ciało.

Przeszukaj chatę za pomocą wiedźmińskich zmysłów i ustal, co zaszło[]

Zabójca potworów przeszukuje chatkę, aby dowiedzieć się więcej na temat zabójstwa mężczyzny. Podczas eksploracji budynku Geralt bada nadpalone papiery, pęknięty srebrny monokl, wyszorowaną patelnię oraz ranę, która była śmiertelna dla mężczyzny

Oddaj patelnię staruszce[]

Wiedźmin, dowiedziawszy się wszystkiego, co chciał, zabiera patelnię i oddaje ją do swojej właścicielki. To kończy zadanie.

Za zakończenie zadania otrzymamy 10 punktów doświadczenia.

Ciekawostki[]

  • Osobą, która włamała się do chatki i zabiła mężczyznę był Talar. Potwierdza to dość wulgarny język używany przez autora listu, fakt że kontaktował się z Nilfgaardem w celu pertraktacji oraz jego monokl znaleziony we wnętrzu chatki. W grze powinna być możliwość oddania monokla temerskiemu wywiadowcy, jednak z uwagi na błąd opcja dialogowa nie pojawia się podczas rozmowy. Błąd jest możliwy do naprawienia dzięki niewielkiej modyfikacji.
Advertisement