Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Gówno i kapusta zawsze w parze idą (...) Jedno popędza drugie. Perpetuum mobile.Mądrości Percivala Schuttenbacha[1]

Percival Schuttenbachgnom, jeden z towarzyszy Zoltana Chivaya, znany był również jako metalurg, technik (zawód ten to gnomia specjalność) oraz jubiler.

Biografia

Razem z kompanią Zoltana Chivaya prowadził ocalone kobiety i dzieci w bezpieczne miejsce. Spotkał wówczas Geralta, Jaskra i Milvę, którzy wędrowali do Nilfgaardu w celu ocalenia Ciri. Obydwie drużyny połączyły się i przez pewien czas odbywały podróż razem[1].

Podczas wyprawy zaprzyjaźnił się z Jaskrem, dzięki wspólnym zainteresowaniom takim jak karty i muzyka. W tej pierwszej dziedzinie często oszukiwał, co narażało go na wyzwiska i ciosy drewnianą pałką ze strony swych kompanów. Podczas wojny z Nilfgaardem, temerskie wojska zamierzały wcielić go do Ochotniczego Hufca Mahakamskiego, myląc go z krasnoludem. Percival wymigał się jednak ze służby, argumentując się pacyfistycznymi regułami jego religii (sam prawdopodobnie był ateistą)[1].

Po zakończeniu wojny odtworzył zakład jubilerski w Novigradzie, w którym jako żywą reklamę wykorzystywał papugę Feldmarszałka Dudę[2]. W 1271 roku[3] przeniósł swoje miejsce pracy na górę Carbon w Mahakamie z powodu prześladowań rasowych[4].

Ciekawostki

  • Istnieje polski zespół folkmetalowy o nazwie Percival Schuttenbach, która wzięła się właśnie od owego gnoma. Zespół brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 3 i późniejszych gier.

Galeria

Przypisy

Advertisement