FANDOM


Pereplut – bagnista, niedostępna kraina w Ebbing.

Opis

Pereplut przecinają rzeki Velda, Lete i Arete, to właśnie ich rozlewiska tworzą bagna i mokradła. Nad bagnami nie mieszka wielu ludzi, jednak przy jednej z rzek mieściła się mała, nieznana z nazwy wieś. Wieś ta oddalona była o pół dnia drogi od Dun Dâre. Pereplut jest też oddalony od Mil Trachta o ok. trzystu mil. Po za wsią, pośrodku bagien znajduje się jedna chatka pustelnika z małą zagrodą[1].

Każdego ranka bagna zasnuwały się gęstą mgłą. Niewielu ludzi znało drogę przez bagna, a większość tych którzy się tam zapuszczali ginęła bez wieści, nie z rąk dzikich zwierząt czy potworów, ale zagubiona we mgle, w której to nieznający terenu wędrowiec grzązł i tonął w trzęsawiskach[1].

Fauna i flora

Rośliny

Pereplut porośnięty jest typową dla bagien szatą roślinną. Występowały tu gęste kępy trzciny i pałek wodnych, wszędzie rosły też szuwary i bagienna trawa[1].

Zwierzęta

Na bagnach występuje mnóstwo ssaków futerkowych, piżmaków, nutrii i wyder. Występują tam też wyjątkowo licznie dzikie myszy i szczury. Roi się tam też od najróżniejszych ptaków wodnych takich jak czaple i lelków, które jesiennymi rankami zasnuwają niebo nad krainą. Z ryb natknąć się można tam na węgorze, natomiast grupę skorupiaków reprezentuje rak[1].

Nie ma tam właściwie żadnych zwierząt gospodarczych, ze względu na niekorzystne warunki hodowli, wyjątkiem była swego czasu koza Vysygoty, a także jego kot[1].

Potwory

Pereplut mimo swej złej sławy nie jest przepełniony przedstawicielami fauny pokoniunkcyjnej. Do nielicznych stworzeń które występują na terenie krainy należy upiór beann'shie[1].

Ciekawostki

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 Wieża jaskółki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.