FANDOM


Kilkakrotnie wi­działa, jak z morderczych pułapek strzelały w górę fon­tanny piachu – potwory pogłębiały i odnawiały swoje sie­dziby. Niektóre leje były tak blisko siebie, że wyrzucany przez jedno monstrum żwir trafiał do innych dołków, alarmując ukryte na dnie stwory, a wtedy rozpoczynała się straszliwa kanonada, przez kilka chwil piasek świsz­czał i prał dookoła jak grad.Ciri obserwuje potwory[1]
Piaskowy potwór – jadowity insektoid żyjący na pustyni.

Charakterystyka

Stworzenie to jest insektoidem, żyjącym w piasku. Posiada obły i pękaty tułów, koloru brudnoszarego pokryty rzadką szczeciną, nogi skryte ma głęboko pod powierzchnią piasku. Wyposażony w ogromne zakończone hakami kleszcze którymi chwyta ofiary. Próbujące się wydostać osobniki ostrzeliwuje za to piaskiem, który wyrzuca z paszczy z ogromną siłą. Jego pancerz jest bardzo wytrzymały, jednak można go dotkliwie zranić żelazem, wbitym mu pod pancerz. Jest on mocno jadowity. Poluje głównie na pustynne stworzenia takie jak karłowate gryzonie[1].

Atakuje swoje ofiary zagrzebany w piasku, tworząc lej do którego wpadają nieostrożne stworzenia. Wysysa dokładnie krew i wszelką wilgoć z ciał upolowanych stworzeń. Leje poszerzają regularnie. Potrafią współżyć blisko siebie w dużych grupach[1].

Zamieszkuje pustynne piaszczyste łachy[1].

Występowanie

Ciekawostki

  • Jednego takiego piaskowego potwora zabiła Ciri wraz z towarzyszącym jej jednorożcem Ihuarraquaxem, był to drugi potwór kiedykolwiek zabity przez wiedźminkę.
  • Stworzenie to zainspirowane jest larwą owada mrówkolwa, stosującego identyczną strategię.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 Czas pogardy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.