FANDOM


Pokój Ciri – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt bada pokój, w którym mieszkała Ciri u Krwawego Barona.

Wiedźmin, dowiedziawszy się od Barona, że mieszkała u niego Ciri, postanawia zbadać jej pokój, licząc, że znajdzie wskazówki.

Wpis w dzienniku

Dowiedziawszy się, który pokój zajmowała Ciri podczas pobytu na Wróncach, Geralt postanowił go przeszukać i sprawdzić, czy nie zostawiła tam czegoś, co pomoże mu w dalszych poszukiwaniach.

Choć Geralt nie znalazł w pokoju Ciri żadnych przełomowych tropów, przeżył niemałe wzruszenie, gdy oglądał ślady bytności Ciri we Wrońcach. Mówi się, że wiedźmini nie przeżywają emocji tak, jak zwykli ludzie, ale Geralta i Ciri łączyła bardzo silna więź i w tamtym momencie wiedźmin nie był w stanie spowolnić kołaczącego serca.

Przeszukanie pokoju uzmysłowiło Geraltowi, że Ciri opuściła Wrońce w wielkim pośpiechu. Dokąd się udała? Tego nasz bohater nie wiedział.Jaskier

Przebieg zadania

Zbadaj pokój Ciri za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Geralt udaje się do pokoju Ciri, aby poszukać wskazówek dotyczących, gdzie mogła udać się dziewczyna. Wiedźmin sprawdza ubrania porozrzucane w pośpiechu, bączek Małgosi oraz dziwną księgę.

Przeczytaj „Niejasną naturę klątw” znalezioną w pokoju Ciri.

Biały Wilk przygląda się księdze, która nosi tytuł „Niejasna natura klątw”. Jest to książka dedykowana specjalnie dla Barona i jego żony Anny. Wiedźmin po zapoznaniu się z tomiszczem udaje się z bączkiem do Małgosi, która przebywa w kuchni.

Idź do kuchni i porozmawiaj z Małgosią.

Geralt daje dziewczynce jej zabawkę, a ta opowiada mu, że Ciri musiała nagle wyjechać, nie powiedziała dokąd, ale stwierdziła, że musi pomóc przyjacielowi. Po zakończeniu rozmowy z dzieckiem zadanie kończy się sukcesem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.