Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Wpadam do środka, zasuwam skobel – i słyszę, jakby kto szeptał moje imię. Mikkjaaal, Mikkjaaal!Mikkjal, latarnik z Eldbergu[1]

Pokutnikupiór związany ze zleceniem Upiór z Eldbergu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Jorund, mieszkaniec wsi Arinbjorn, wystawił na potwora zlecenie, ponieważ znajdująca się na Eldbergu latarnia zgasła, a wyspę spowiła mgła. Kiedy Geralt przybył na miejsce, zobaczył skupisko upiorów porównywalne do tego w Vergen. Jedyną żywą osobą na wyspie był latarnik Mikkjal – to na nim ciążyła klątwa, która przywołała Pokutnika, ducha karzącego za zbrodnie. Wiedźmin dowiedział się, że mężczyzna sprowadzał część płynących statków na skały, aby móc je grabić. Jednocześnie tylko skelligijczyk był osobą, która umożliwiała wygnanie potwora – tylko on mógł ponownie rozpalić ogień w latarni, aby rozproszyć ciemności spowijające wyspę, tym samym osłabiając upiora na tyle, aby Geralt mógł go pokonać.

Umiejętności[]

Pokutnik jest niezwykle szybki i zwinny, przy czym umie się teleportować. Zna się na szermierce, o czym świadczy chociażby posiadany przez niego miecz i nietypowa latarnia. Potrafi także pogrążyć we mgle i ciemności całą wyspę, którą nawiedza oraz jak na upiora przystało przybierać postać materialną i niematerialną. Warto też wspomnieć o tym, iż pokutnikowi towarzyszą inne upiory.

Advertisement