Wiedźmin Wiki
Wiedźmin Wiki

Poszukiwany – zadanie poboczne, które można rozpocząć po przeczytaniu listu gończego, wiszącego na tablicy ogłoszeń przed zajazdem na Podgrodziu. Jeżeli tego nie zrobimy, zadanie rozpocznie się automatycznie po tym, jak w rozdziale II zaobserwujemy Magistra opuszczającego Loszek. Zadanie polega na dopadnięciu Magistra - poszukiwanego, płatnego zabójcy, co się w końcu udaje w finale rozdziału III. W międzyczasie jednak, musimy się spotkać z Leuvaardenem, który z pomocą swoich możnych protektorów umożliwi nam wykonanie zadania.

Informacje z dziennika: fazy

Magister

Znalazlem list gończy za Magistrem, człowiekiem odpowiedzialnym za napad na Kaer Morhen i za śmierć Leo. Skoro Magister jest ścigany, to znaczy, ze Salamandra ma wrogów. Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - powinienem porozmawiać ze stróżami prawa w Wyzimie, żeby dotrzeć do wrogów Magistra.
Żeby dotrzeć do wrogów Magistra, powinienem porozmawiać ze stróżami prawa w Wyzimie.

Nagroda za brosze

Zdaje się, że nagrodę za brosze Salamandry wyznaczył tajemniczy bogacz. Najwyraźniej gang zalazł mu za skórę. Siemko zdradził, że wieczorami posłaniec od sponsora przesiaduje w karczmie. Powinienem z nim porozmawiać.
Powinienem spotkać się z posłańcem człowieka, który zwalcza Salamandrę. Spotkam go wieczorem w karczmie "Miś Kudłacz".

Posłaniec

Okazuje się, że posłaniec pracuje dla Leuvaardena. Powinienem porozmawiać z kupcem, który zazwyczaj przebywa na grobli. Może uda mi się pozyskać w nim sprzymierzeńca w alce z Salamandrą?
Muszę porozmawiać z Leuvaardenem, który zazwyczaj przebywa na grobli.

Brosze

Leuvaarden jest ostrożny. Powinienem udowodnić, że Salamandra jest również moim wrogiem, wówczas będzie ze mną bardziej szczery. Muszę przynieść mu 3 brosze Salamandry. Najłatwiej zdobyć je od właścicieli. Zabijając ich.
Muszę przynieść Leuvaardenowi 3 brosze Salamandry.

Brosze

Mam już brosze zdobyte na bandytach Salamandry, które obiecałem przynieść Leuvaardenowi.
Mogę udać się do Leuvaardena po nagrodę.

Nagroda za brosze

Przyniosłem Leuvaardenowi brosze. Okazuje się, że kupiec jest zaciekłym wrogiem Salamandry i obiecał mi spora nagrodę, jeśli uda mi się rozpracować zbrodniczą organizacje. Odnoszę wrażenie, ze nie działa on wyłącznie w swoim imieniu, ale to nie ma znaczenia, dopóki będzie mi służył pomocą. Czekam na ruch Leuvaardena.
Leuvaarden obiecał mi pomoc w rozpracowaniu Salamandry. Czekam na jego ruch.

Śmierć Magistra

Magister nie żyje. Były tylko dwie możliwości: żywy lub martwy. Ja wybrałem tę drugą. Ale to nie koniec mojej walki z Salamandrą.
Były tylko dwie możliwości: żywy lub martwy. Ja wybrałem tę drugą. Magister nie żyje

Galeria