Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Priscilla, zwana przez artystów Cyraneczką – była kochanka barda Jaskra, którego poznała na konkursie poetyckim w Ellander, w którym go pokonała. Aktorka, dramaturżka, ale przede wszystkim słynna trubadurka i poetka. Przez Zoltana nazwana żeńską wersją Jaskra, razem z którym prowadziła kabaret o nazwie „Kameleon”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[]

Geralt poznaje Priscillę na jednym z jej występów w „Zimorodku” w Novigradzie. Pomaga mu w poszukiwaniach Jaskra, który nagle rozpłynął się w powietrzu. Cyraneczka opowiada o ostatnich problemach Jaskra, o tym jak zadarł z Skurwielem Juniorem i przymierzał się do napadu na skarbiec Sigiego Reuvena. Po tym jak Geralt dowiaduje się, że w aferę ze zniknięciem Ciri i Jaskra zaplątany jest Dudu – znajomy doppler, Priscilla pisze sztukę teatralną, która powinna przyciągnąć mieniaka. Zgodnie z planem Biberveldt zjawia się na przedstawieniu, po czym opowiada przyjaciołom za kulisami teatru, że Jaskier przetrzymywany jest w więzieniu na Wyspie Świątynnej, gdzie czeka na wyrok Mengego (który mylnie jest uznawany za żywego). Doppler więc przybiera postać byłego dowódcy Łowców Czarownic, by wydać rozkaz przewiezienia trubadura do Oxenfurtu, dzięki czemu Geralt będzie miał okazję odbić Jaskra z rąk strażników. Podczas gdy Geralt, Zoltan i jego krasnoludy zasadzają się na mający przejeżdżać konwój, niespodziewanie zjawia się Priscilla. Cyraneczka wbrew sprzeciwom Białego Wilka nie odchodzi, nie zamierza opuścić Jaskra w potrzebie. Gdy dochodzi do ataku, poetka przygląda się całej akcji ze zbocza wzgórza. Po odbiciu trubadura wszyscy szczęśliwie wracają do „Szałwii i rozmarynu”, gdzie Jaskier zamyśla przeprowadzić remont i zmienić charakter lokalu z zamtuzu na kabaret. Priscilla pomaga w przygotowaniach i sprawach organizacyjnych.

Gdy ukończony budynek jest gotowy do premierowego pokazu Priscilla wybiega do swojego mieszkania po suknię. Tymczasem Biały Wilk urządza sobie pogawędkę z Jaskrem, podczas której Geralt przekonuje się jak ważna jest dla przyjaciela złotowłosa poetka. Rozmowę przerywa wiadomość o brutalnym napadzie na Cyraneczkę. Przerażeni przyjaciele niezwłocznie udają się do Szpitala Wilmeryusza, gdzie przebywa silnie poturbowana kobieta. O stanie zdrowia Priscilli dowiadują się od Joachima von Gratza. Poetka ma poważne obrażenia głowy oraz szyi, a także uszkodzoną krtań, co bardzo źle rokuje jej karierze. Geralt dzięki lekarzowi dowiaduje się, że Priscilla może być ofiarą seryjnego mordercy. Tak rozpoczyna się śledztwo, które doprowadza Białego Wilka do postaci Huberta Rejka – koronera kostnicy w Novigradzie, a także wampira, który zabija osoby szkodzące w jego mniemaniu Kościołowi Wiecznego Ognia. Jeżeli gracz podjął właściwą decyzję podczas spotkania Wielebnego Nataniela, może zdemaskować mordercę zanim ten opuści miasto i położyć kres jego serii zabójstw i napadów.

Priscilla powoli wraca do zdrowia, jej organizm nad wyraz dobrze regeneruje rany, co daje nadzieję na powrót do zawodu. Jaskier dodatkowo roztacza nad nią swą czułą opiekę, przez co Biały Wilk znów przekonuje się, że poetka jest dla jego przyjaciela kimś więcej. Jaskier mówi, że trubadurka dochodzi do siebie i zaczyna śpiewać. Jej głos jest chropawy i trochę niższy – zdaniem Jaskra lepiej pasuje do Priscilli.

Wygląd[]

Priscilla jest ubrana tylko w pomarańczową koszulę, kamizelkę turkusową, lewy getr koloru pomarańczowego, prawy getr koloru niebieskiego, brązowe trzewiki, pomarańczowy kapelusz z przyczepionym piórkiem. Ma blond włosy i zielone oczy.

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Priscilla.

Ciekawostki[]

  • Inspiracją dla postaci Priscilli była prawdopodobnie Essi Daven. Zwłaszcza wygląd Priscilli znacznie odpowiada książkowym opisom „Oczka”.

Galeria[]

Advertisement