Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Przeraza – potwór, żyjący na pustyniach i w środowiskach bardzo suchych. Zamieszkuje jaskinie i jamy, poluje przy wodopojach lub okresowych zbiornikach wodnych. Żywi się głównie zwierzętami pustynnymi, choć nie waha się atakować ludzi.

Wygląd[]

Z wyglądu przypomina wielką modliszkę o barwie piaskowej, zielonej lub szarej, dochodzi do 190 cm wzrostu. Przeraza ma niesamowity refleks, a bez jedzenia może przeżyć do tygodnia.

W grze Wiedźmin[]

Przeraza wg autorów gry nie odbiega zasadniczo wyglądem od oryginalnego opisu tego monstrum. Pojawia się w Prologu, podczas ataku Salamandry na Kaer Mohren. Kontrolowana jest ona magicznie poprzez Savollę, maga. Przeraza wrażliwa jest na dźwięki.

Wpis w Dzienniku[]

W1 SS Dziennik Przeraza

Przeraza w dzienniku gry Wiedźmin

Przerazy są bardzo rzadkie. Aby stworzyć przerazę mag musi dysponować podstawową wiedzą o mutacjach i wielką mocą. Pierwszym czarodziejem, który stworzył przerazę, był niesławny renegat Dagobert Sulla, pilny student zerrikańskich mistrzów alchemi i nadzorca Próby Traw przeprowadzanej w Kaer Morhen. Widząc jak straszliwym dziełem jest przeraza, Sulla rzekł: "Cóżem uczynił?", a następnie zniszczył potwora. Notatki Sulli wszakże nie zostały zniszczone.

W grze Wiedźmin: Pogromca Potworów[]

Przeraza pojawia się jako legendarny potwór o najwyższym poziomie trudności i odgrywa znaczącą rolę w grze. Jest wrażliwa na srebro i atakuje siekąc ostrymi odnóżami.

Powiązane zadania[]

Ciekawostki[]

  • Vesemir musiał (podobno) kilka razy walczyć z przerazami.

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Przeraza.
Advertisement