FANDOM


Przeraza – potwór, żyjący na pustyniach i w środowiskach bardzo suchych. Zamieszkuje jaskinie i jamy, poluje przy wodopojach lub okresowych zbiornikach wodnych. Żywi się głównie zwierzętami pustynnymi, choć nie waha się atakować ludzi.

Wygląd

Z wyglądu przypomina wielką modliszkę o barwie piaskowej, zielonej lub szarej, dochodzi do 190 cm wzrostu. Przeraza ma niesamowity refleks, a bez jedzenia może przeżyć do tygodnia.

W grze Wiedźmin

Przeraza wg autorów gry nie odbiega zasadniczo wyglądem od oryginalnego opisu tego monstrum. Pojawia się w Prologu, podczas ataku Salamandry na Kaer Mohren. Kontrolowana jest ona magicznie poprzez Savollę, maga. Przeraza wrażliwa jest na dźwięki.

Wpis w Dzienniku

W1 SS Dziennik Przeraza

Przeraza w dzienniku gry Wiedźmin

Przerazy są bardzo rzadkie. Aby stworzyć przerazę mag musi dysponować podstawową wiedzą o mutacjach i wielką mocą. Pierwszym czarodziejem, który stworzył przerazę, był niesławny renegat Dagobert Sulla, pilny student zerrikańskich mistrzów alchemi i nadzorca Próby Traw przeprowadzanej w Kaer Morhen. Widząc jak straszliwym dziełem jest przeraza, Sulla rzekł: "Cóżem uczynił?", a następnie zniszczył potwora. Notatki Sulli wszakże nie zostały zniszczone.

Ciekawostki

  • Vesemir musiał (podobno) kilka razy walczyć z przerazami.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Przeraza.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.