FANDOM


Raymond Maarloeve – cieszący się powszechną renomą prywatny detektyw z Wyzimy Klasztornej.

Biografia

Pracował dla adwokatów z Dorian, Codringhera i Fenna. Wspomaga Geralta w śledztwie, umiera z rąk Salamandry. Jeśli odpowiednio poprowadzimy z nim rozmowę, zdradzi nam, że nienawidzi Salamandry gdyż organizacja brutalnie zamordowała jego żonę i psa, a syna uprowadziła i poddała okrutnym eksperymentom genetycznym, co też było powodem jego śmierci.

Wiedźmin

Wiedźmin po raz pierwszy słyszy o nim od Zygfryda z Denesle po tym, jak razem z nim zniweczył zamach dwóch zabójców Salamandry w kanałach. Jego siedziba znajduje się niedaleko wejścia do kanałów, sąsiaduje koło opuszczonego domu z bardzo starym winem (miejsca wykonania zadań Szczur i Niezwykłe wino). W trakcie pierwszego spotkania należy powiedzieć Raymondowi o zainteresowaniu Azarem Javedem – w przeciwnym wypadku trzeba będzie zapłacić mu 100 orenów. Niezależnie od sposobu rozpoczęcia sprawy Salamandry, detektyw poleci wiedźminowi przesłuchanie pewnego więźnia loszku oraz kapitana Vincenta Meisa, a następnie przeczekanie do nocy w jego siedzibie w obawie przed zasadzką.

W trakcie wykonywania zadania Tajemnice Wyzimy Geralt będzie musiał obronić Raymonda w jego własnym domu przed zasadzką elitarnych zabójców, po czym detektyw wręczy mu listę podejrzanych i uda się na poszukiwanie kryjówki. Wówczas ostatni raz wiedźmin widzi go żywego. Zostanie on zamordowany przez Azara Javeda, który przyjmie jego postać. Od tego czasu można zauważyć w domu Raymonda niezwykłe zmiany (zob. niżej). Zakamuflowany Azar będzie próbował uczynić Baraninę i Kalksteina współpracownikami Salamandry. Pod koniec gry Geralt otrzyma od niego ostatnią sefirę do zadania „Obeliski” i przeniesie się do tajemniczej wieży w centrum bagien. Wówczas gracz będzie musiał podjąć decyzję:

Wiedźmin morduje Baraninę i uruchamia wejście do wieży. Oddaje Księgę Alzura Raymondowi. Azar pokazuje swą prawdziwą twarz, po czym przyzywa Magistra. Ten wypuszcza petardę z jadem zerrikańskiego skorpiona, która o mało nie zabija Geralta. W akcie III Magister otrzymuje Tarczę Alzura zadającą wiedźminowi elektryczne obrażenia

Wiedźmin uknuwa z Baraniną i Kalksteinem spisek przeciwko Azarowi. Na bagnach nie oddaje Księgi Alzura Raymondowi, który próbował zasztyletować Geralta od tyłu. Czarownik, ze względu na niekorzystny dla jego magii ognia grunt, przyzywa do pomocy Magistra. Obaj łotrzy ratują się ucieczką. W akcie III wiedźmin otrzymuje Tarczę Alzura, która zadaje Magistrowi elektryczne obrażenia i zmusza Azara do kolejnego odwrotu i pozostawienia swego towarzysza na pastwę Geralta. Wiedźmin może na podstawie poszlak uzyskanych od uniewinnionych podejrzanych skonfrontować się z Raymondem w jego własnym domu. Rozpocznie się wówczas walka, po której Azar Javed ujawni swą tożsamość i zabije bohatera. 

Istnieją trzy sposoby na zdemaskowanie Raymonda:

  • uniewinnienie większości podejrzanych – poszlaka każdego z nich wyjaśni dziwne zmiany w domu Raymonda: pojawienie się fisstechu (Vincent Meis), mapy terenów Temerii i Redanii (Declan Leuvaarden), wibracja medalionu (Golan Vivaldi), luksusowe dywany (Bernard Dukat, ps. Talar), utrzymywanie wysokiej temperatury (Kalkstein), zamiłowanie do usług prostytutek (Baranina).
  • przeprowadzenie zadania „Sekcja zwłok” w taki sposób, aby wina nie znalazła się po stronie Baraniny i Kalksteina (np. czytając książkę o Zerrikanii).
  • wykonanie zadania Wdzięczność grabarza – po przekupieniu grabarza w krypcie na cmentarzu wiedźmin odnajdzie zwłoki Raymonda.

W akcie III dom zabitego Raymonda przejął dentysta Zahin Schmartz.

Ciekawostki

  • Twarz detektywa jest inspirowana twarzą Adama Badowskiego z CDP RED.
  • Imię i nazwisko detektywa jest nawiązaniem do autora kryminałów Raymonda Chandlera oraz występującej w jego powieściach postaci prywatnego detektywa Philipa Marlowe'a.
  • W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, podczas przeszukiwania komnaty Myszowora, Yennefer znajduje "Fabularyzowaną Biografię Raymonda Maarloeve'a". (Niestety, nie można przeczytać tej książki, tylko pada jej tytuł.)

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.