FANDOM


Rezolutna dziewczynka – nieznana z imienia postać z gry komputerowej Wiedźmin, pierwsza osoba, którą Geralt spotyka po dotarciu na Brzeg w pobliżu Wioski Odmęty.

Wiedźmin

Osoba rezolutnej dziewczynki nie jest powiązana z żadnym zadaniem, spełnia ona funkcję jedynie źródła ciekawych informacji, np. o ślubie sołtysówny Aliny z Julianem, oraz o Celinie i Adamie oraz o rzeczach związanych z miejscowymi ryboludźmi. W rozdziale IV można ją znaleźć prawie w każdej chwili, zwykle wesoło podrygującą pomiędzy lądem a Posągiem Pani Jeziora. W przypadku zagrożenia (np. atak wiwern lub vodyanoi) ukrywa się pod chatką Króla Rybaka. Informuje Geralta o pojawieniu się przepędzonego wcześniej przez złych ziomków przyjaznego kapłana vodyanoi. Nazywa Geralta dziadkiem z powodu jego białych włosów.

W epilogu jest jednym z mieszkańców bezpiecznego domu, do którego gracz dostaje się po spotkaniu z Zygfrydem (lub ze zmutowanymi rycerzami bez jego dowództwa). Jeżeli w zadaniu Sześć stóp pod ziemią zdecydował się oszczędzić ghula Vetalę, to usłyszy od niego narzekania na żywiołowość dziewczynki.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.