FANDOM


Roegner de Salm – legalny syn pary książęcej de Salm, diuk de Salm i hrabia Tonnerre, mąż królowej Calanthe, król Cintry. Fałszywie podany jako książę Ebbing.

Biografia

Urodził się w Salm, stolicy księstwa o tej samej nazwie, jako legalny syn pary książęcej de Salm z Ebbing. Nosił oficjalny tytuł diuka de Salm i hrabiego Tonnerre. Po jego małżeństwie i koronacji na króla Cintry zwano go „Roegnerem z Ebbing” – aby zamaskować fakt, że nie był księciem krwi, ale wyłącznie diukiem i to z niezbyt wielkiego księstewka, uzależnionego (choć nieformalnie) od królestwa Ebbing – i Nilfgaardu.

Uzyskał pomoc od Jeża z Erlenwaldu w zamian za Prawo niespodzianki. Gdy król powrócił do domu, zastał tam swą brzemienną żonę. Dzieckiem, które się potem urodziło, była Pavetta. Król zastrzegł jednak, że Jeż może domagać się swoich praw dopiero po skończeniu przez królewnę 15 lat.

Dużo hałasu narobiła plotka o tym, że jakoby po stwierdzeniu niezdolności Calanthe do urodzenia kolejnego, męskiego tym razem potomka, Roegner planował pozbyć się żony (za pomocą trucizny) i związać z jakąś młodszą i płodniejszą królewną, i że Calanthe przejrzała te plany i uprzedziła je. Choć powtarzana nawet przez ludzi uważających się za światłych, jest to ponad wszelką wątpliwość plotka.

Zmarł w czasie epidemii ospy w 1245 roku.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.