Rozalinda Pankiera – niezamężna córka Hobbsa. Występuje wyłącznie w akcie III.

Przez krótki czas stała się bohaterką skandalu, kiedy nawiązała romans z Jaskrem. Pobierała u niego za zgodą ojca lekcje muzyki do czasu, gdy przyłapał ich dwoje in flagranti. Rozgniewany Hobbs wyrzucił śpiewaka z domu, a gdy ten nie odezwał się więcej do Rozalindy, poczuła się tak tym urażona, że nie miała zamiaru oddać mu lutni (zadanie "Lutnia Jaskra"). Dopiero Geralt z Rivii musi się udać do domu Pankierów. Gdy wejdzie na górę, do pokoju dziewczyny, ta natychmiast go zagadnie. Z początku przestraszy się o to, jakimi sposobami Geralt ominął jej ojca. Później wiedźmin może ją przekonywać na różne sposoby (np. "Jeżeli oddasz mu lutnię, udowodnisz mu, że nic dla niego nie znaczysz..."), ale niezależnie od poprowadzenia dialogu można zabrać bez większego problemu lutnię ze skrzyni.

W trakcie rozmowy z Rozalindą można ją uwieść, opowiadając o "wiedźmińskim dotyku". Wówczas Geralt otrzyma wpis do dziennika o bogatych mieszczanach, portret Rozalindy i jej kartę seksu.

Wpis do dziennika: Niezamężne mieszczanki są zazwyczaj surowo traktowane przez rodziców i trzymane w domu. Dlatego są ciekawe świata i nieco znudzone.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.