FANDOM


Rozpoznanie bojem – zadanie poboczne, możliwe do zrealizowania tylko w akcie II na bagnach, polegające na poprowadzeniu przez wiedźmina oddziału zwiadowczego na cmentarzysko golemów w celu konfrontacji z havekarami.

Rozpoczęcie zadania jest możliwe dopiero wtedy, gdy Geralt w zadaniu „Na wagę złota” otrzymał od Golana Vivaldiego odpowiedź na list od Yaevinna lub przekazał pismo kapitanowi straży miejskiej Vincentowi Meisowi. Wtedy dopiero niedaleko cmentarzyska golemów Zygfryd z Denesle i jego oddział założą obóz zwiadowczy, przygotowując się do rozprawy z havekarami, którzy mieli ubic interes ze Scoi'atel. Z kolei Yaevinn przeniesie się z gaju druidów do obozowiska Wiewiórek w północno-wschodnim krańcu mapy. Jeżeli gracz chce rozwiązac to zadanie, będzie musiał podjąc wybór: czy zgodzi się na propozycję rannego Zygfryda co do pokierowania żołnierzami Zakonu do bitwy, czy stanie na czele grupy Scoi'atel. Niezależnie od tego Geraltowi przyjdzie wziąc udział z rycerzami Płonącej Róży lub elfów i krasnoludów. Po zabiciu wszystkich przeciwników na cmentarzysku Geralt otrzyma od swego zleceniodawcy 200 orenów oraz informacje o wiedźminie Berengarze (trop do zadania „Tajemnice Berengara”).

Ostatni przerywnik fabularny aktu II, którzy ukaże się po walce z Azarem Javedem i Magistrem koło Wieży Maga, będzie przedstawiac kolejną bitwę między rycerzami zakonnymi a wojownikami Wiewiórek. Wynik walki zależy od decyzji podjętej przez gracza (jeżeli „Rozpoznanie bojem” nie zostało w ogóle wykonane, bitwa zakończy się zwycięstem Zakonu).

Uwagi

  • Dokończenie zadania „Na wagę złota” staje się niemożliwe, gdy Geralt obejmie dowództwo zwiadowców Zakonu przed poinformowanie Yaevinna o kwestii listu.
  • Z ciał rycerzy zakonnych można zabrac zwyczajne sztylety oraz po 50 orenów od każdego zabitego rycerza.

Screenshoty z zadania

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.