FANDOM


Sąsiedzka sprzeczka – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt odnajduje list z dawnych czasów.

Wiedźmin podczas pobytu nad jeziorem nieopodal warowni Kaer Morhen odnajduje bardzo dużą liczbę martwych utopców, postanawia bliżej przyjrzeć się sprawie.

Wpis w dzienniku

Idąc brzegiem jeziora nieopodal twierdzy Kaer Morhen, Geralt natknął się na ciało utopca. Wiedźmin wpierw pomyślał, że potwór padł ofiarą Eskela albo Lamberta – ale bliższe oględziny wykazały brak obrażeń po mieczu czy Znakach. Było więc jasne, że utopca zabił ktoś inny. Niby mówi się, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem – ale Geralt postanowił sprawdzić, kto wyręczył wiedźminów.

Okazało się, że utopce ginęły z rąk starego skalnego trolla, któremu widać nie odpowiadało ich sąsiedztwo. Pojawienie się Geralta również go nie ucieszyło – a przynajmniej można tak wnioskować z faktu, iż próbował rozszarpać go na kawałki. Jednak z wiedźminem nie poszło tak łatwo, jak z utopcami i troll zginął od srebrnego miecza. Geralt znalazł potem w jego leżu arcyciekawy dokument, rzucający nowe światło na atak Salamandry sprzed paru lat.
Jaskier

Przebieg zadania

Korzystając z wiedźmińskich zmysłów ustal, co zabija utopce w pobliżu jeziora.

Geralt zaciekawiony dużą liczbą zwłok utopców wokół jeziora postanawia bliżej się im przyjrzeć.

Zabij Volta.

Biały Wilk z pomocą wiedźmińskich zmysłów dociera do jaskini trolla Volta, którego Geralt szybko się pozbywa.

Przeszukaj leże trolla. Przeczytaj znaleziony list.

Po pokonaniu potwora wiedźmin znajduje zwłoki człowieka oraz list. Wiadomość sugeruje, że był to człowiek Salamandry, który miał przenieść informacje, jednak został dopadnięty przez trolla.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.