Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Wiedźmin kiwnął głową, przełknął ślinę. Bluzka Sabriny Glevissig, uszyta z czarnego szyfonu, odsłaniała abso­lutnie wszystko, co było do odsłonięcia, a trochę było. Karminowa spódnica, ściągnięta srebrnym pasem z wiel­ką klamrą w kształcie róży, była bokiem rozcięta zgodnie z najnowszą modą. Moda nakazywała jednak nosić spód­nice rozcięte do połowy uda, a Sabrina nosiła rozciętą do połowy biodra. Bardzo ładnego biodra.Sabrina na bankiecie na Thanedd[1]

Sabrina Glevissig, zwana Córą Kaedweńskich Puszcz  – czarodziejka z Kaedwen, doradczyni króla Henselta, ważniejsza członkini Loży.

Charakterystyka

Osoba bardzo stanowcza, porywcza i agresywna. Słynęła z determinacji i temperamentu, według plotek potrafiła przerywać wypowiedzi króla, waląc pięścią w stół i nakazując, aby władca „zamknął się i słuchał”. Drapieżną i bujną urodę często podkreślała mocno wyzywającym strojem.

Biografia

Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Jak większość czarodziejek z Północy szkoliła się w Aretuzie na wyspie Thanedd. Podczas nauki zaprzyjaźniła się z Yennefer oraz Marti Sodergren.

Sabrina Glevissig była jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych czarodziejek w Królestwach Północy. Mieszkała w Ard Carraigh, stolicy Kaedwen. Czarodziejka słusznie zyskała renomę „Nieodrodnej Córy Kaedweńskich Puszcz”, ponieważ bywa obcesowa i prędka w sądach. Miała przelotny romans z Pinetym.

Walczyła na Wzgórzu Sodden i brała udział w przewrocie na Thanedd po stronie Północy. Była dowódcą grupy ofensywnej, która obległa zamek Rhys-Rhun.

Cena neutralności

Geralt spotyka Sabrinę Glevissig w drodze powrotnej do Kaer Morhen. Dowiaduje się, że ta próbuje schwytać przebywającą w twierdzy młodą księżniczkę Caingorn, Deidre, ponieważ była ona dotknięta przekleństwem Czarnego Słońca.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Swoje imię rozsławiła śmiercią oraz rzuceniem Klątwy Glevissig. Sabrina została spalona na stosie po zakończeniu krwawej bitwy o Vergen, wyrok został wykonany na bezpośrednie zlecenie króla Henselta. Zarzucono jej użycie „zakazanej broni”. Przed śmiercią czarodziejka przeklęła króla. Miejsce jej kaźni emanowało w późniejszych czasach wielką mocą. Po śmierci została okrzyknięta Świętą Męczennicą, jak wiele innych umęczonych czarodziejek, a nawet zwykłych niewiast podejrzewanych o czary. Od jej śmierci mogły zacząć się prześladowania czarodziejek.

Ciekawostki

  • Fabuła przygody Cena neutralności jest swojego rodzaju parafrazą opowiadania A. Sapkowskiego - Mniejsze zło. Akcja przygody rozgrywa się na wiele lat przed fabułą znaną z książek. Rolę maga Stregobora pełni czarodziejka Sabrina Glevissig, zamiast księżniczki Renfri autorzy stworzyli postać Deidre Ademeyn.
  • Nie przepadała za owocami morza.
  • Na tablicy ogłoszeń w dodatku Krew i wino, reklamującej tanie relikwie, wymieniono „zwęgloną podpałkę ze stosu świętej Sabriny Glevissig”, co sugeruje, że kult religijny Glevissig znacznie się rozprzestrzenił od czasu wydarzeń w Wiedźminie 2.

Galeria

Linki zewnętrzne

Gwent icon.png Zobacz w samodzielnej wersji GWINTA kartę Sabrina Glevissig.
Advertisement