FANDOM


W trzewiach ziemi żyją stworzenia dziwne i śmiertelnie groźne. Gdyby z jakiegoś powodu postanowiły zdobyć świat podsłoneczny, wszyscy zginęlibyśmy podczas pierwszego dnia ich inwazji.Ramus Vendenratz, mahakamski sztygar.[1]
Szarlej – potwór występujący w dodatku Wiedźmin 3: Krew i Wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Szarlej jest całkowicie ślepy i polega tylko na słuchu. Jego podstawowy atak polega na zamknięciu się w pancerzu i przeturlaniu się prosto pod nogi przeciwnika. Ludzie wykorzystują jego słabość poprzez przywiązywanie dzwonków do ogona, które mają na celu ogłupienie szarleja.

Taki ogłupiony potwór jest wykorzystywany na arenach w Nilfgaardzie i Toussaint. Jeden z nich został sprowadzony przy okazji turnieju rycerskiego, gdzie naprzeciw szarleja stanął Guillaume. Wówczas stworzenie uwolniło się od przykutych dzwonów i nieomal zabiło młodego rycerza, gdyby nie pomoc Geralta i Palmerina.

Szarleje w Toussaint występują także w jaskiniach i opuszczonych kopalniach głęboko pod ziemią. Geralt może przyjąć kilka zleceń od winiarzy na zlikwidowanie tego potwora.

Ciekawostki:

  • W dodatku Serca z Kamienia podczas rozmowy z księgarzem w Novigradzie, w zamian za obraz podaruje nam 500 koron i zakonserwowane trofeum z szarleja. Mówi, że dał mu je w zastaw wiedźmin Gaetan, ale nigdy go nie odebrał.
  • Podczas walki z potworem można rzucić petardą, a potwór podąży tam, gdzie wybuchła.
  • Pierwotnie miał występować w podstawowej wersji gry, ale został usunięty.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.