FANDOM


Znam ją. Wyłożył mi ją kiedyś pewien stary hierofant, jeszcze w Rivii. Dwa dni po naszej rozmowie rozszarpały go szczurołaki. [...]Geralt z Rivii[1]
Szczurołak – rodzaj teriantropa.

Opis

Wyglądają jak człowiek o szczurzych łapach i nogach ze szczurzym uzębieniem. Porasta je drobne futro w plamy. Mają również ogon i ostre pazury[1].

W czasie pełni zmieniają się w hybrydy szczura i człowieka. Jako jedyny rodzaj teriantropów atakują stadnie, w grupach po 2- 4 sztuki. Dobrze czują się w towarzystwie szczurów, choć pseudoszczurów nie cierpią. Nienawidzą kotołaków, czują też niechęć do wilkołaków[2].

Zamieszkują kanały miast na całym Kontynencie[1].

Dane z innych źródeł

Strona gry Wiedźmin

Świat pełen jest nieszczęśników, którzy dotknięci parszywym piętnem likantropii zmieniają się w mordercze monstra. Szczurołaki to ludzie zmienieni w potwory, swoim kształtem przypominające na wpół ludzi, na wpół szczury[3].

Stworzenia te charakteryzuje niespotykana szybkość, zwinność i przebiegłość. Podczas ataku szczurołaki sączą ze swych pazurów jad, zdolny powalić nawet najpotężniejszego przeciwnika[3].

Występowanie

Ciekawostki

  • Szczurołaki miały początkowo pojawić się w grze Wiedźmin w Wyzimskich kanałach, ale ostatecznie zastąpiono je utopcami.
  • Znany Geraltowi druid został zagryziony przez te stworzenia.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Granica możliwości
  2. Gra Wyobraźni
  3. 3,0 3,1 Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.