Wiedźmin Wiki
Advertisement
Wiedźmin Wiki

Szepczące Wzgórze – zadanie w grze komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon. Może być ono zarówno poboczne, jak i główne. Geralt decyduje w nim o losach ducha zaklętego w drzewo.

Przebieg zadania[]

Zadanie rozpoczyna się w trakcie zadania Panie Lasu lub po zbliżeniu się do Szepczącego Wzgórza. W tym pierwszym przypadku gdy Geralt spyta sołtysa Sztygarów, o to jak może mu pomóc, ten opowie mu, że w pobliżu jego wsi znajduje się wzgórze, w którym jest aktywna jakaś zła moc. Ludzie którzy podejdą zbyt blisko wzgórza giną.

Gdy Geralt znajdzie się w okolicy Szepczącego Wzgórza usłyszy tajemniczy głos i postanowi zlokalizować jego źródło. Po drodze zostanie zaatakowany przez wilki i wilkołaka. W pobliżu tego ostatniego wiedźmin znajdzie miejsce mocy i wejście do jaskini pod wzgórzem. Gdy wejdzie do środka natrafi na Ducha Zaklętego w Drzewo. Istota opowie mu, że za życia była druidką, ale zamordowały ją wiedźmy, pragnące przejąć kontrolę nad Velen. Jej duch został uwięziony we wzgórzu. Istota prosi Geralta by ją uwolnił, obiecuje w zamian uwolnienie dzieci z rąk wiedźm. W tym momencie mamy wybór między przyjęciem jej oferty a zaatakowaniem jej. Nasza decyzja będzie mieć istotne konsekwencje (zobacz niżej). Przed podjęciem wyboru będziemy mogli powrócić do sołtysa, który doradzi nam zabicie ducha. Jeśli się zgodzimy będziemy musieli zdobyć krucze pióro (są w tym samym gnieździe harpii, co butelka z głosem Janka), szczątki kobiety (leżą one w bagnie niedaleko wzgórza; pilnuje ich baba wodna) i czarnego konia (należy udać się na rozstaje dróg na południe od wzgórza i podporządkować sobie zwierzę znakiem Axii). Po zebraniu wszystkich przedmiotów i wjechaniu na czarnym koniu do jaskini ducha Geralt rozpocznie rytuał, który zakończy się opanowaniem końskiego ciała przez Ducha (oczy zwierzęcia staną się wtedy czerwone.). Uwolniona istota przyrzeknie uratować dzieci (o ile o to prosiliśmy) i odjedzie ze wzgórza. Jeśli natomiast postanowiliśmy zabić ducha rozpocznie się walka w czasie której istotę wesprą endriagi (ewentualnie możemy zabić ducha oszukując go podczas wcześniej wspomnianego rytuału i uniknąć walki).

Zadanie zakończy się po uwolnieniu lub zabiciu ducha. W każdym przypadku po jego ukończeniu otrzymamy 250 punktów doświadczenia.

Wpis w dzienniku[]

Jeśli uwolniliśmy ducha:

Geralt odkrył, że w jaskini pod Szepczącym Wzgórzem uwięziony jest duch kobiety. Wiedźmin pomógł duchowi opanować ciało konia i w ten sposób zwrócił mu wolność.
Jaskier

Konsekwencje[]

Śmierć Ducha – jeżeli Geralt zabije Ducha, wieś Sztygary będzie bezpieczna, ale dzieci z Sierocińca na Krzywuchowych Moczarach zginą. Anna popadnie w obłęd i wraz z jej mężem udadzą się w daleką podróż, aby poszukać pomocy.

Uratowanie Ducha (po wcześniejszym otrzymaniu zlecenia od Wiedźm) – jeśli wiedźmin postanowi uratować Ducha, ten zmasakruje mieszkańców wsi Sztygary, za próbę zabójstwa, ale uratuje dzieci z Sierocińca, które Biały Wilk będzie mógł spotkać u Marabelli w Novigradzie. Anna zostanie przemieniona w babę wodną przez Wiedźmy, z powodu niedopilnowania dzieci. Jeśli Geralt ściągnie z niej klątwę ta umrze, a Baron popełni samobójstwo po powrocie do Wrońców.

Uratowanie Ducha (przed spotkaniem z Wiedźmami) – jeśli wiedźmin postanowi uratować Ducha, ten zmasakruje mieszkańców wsi Sztygary, za próbę zabójstwa, ale nie uratuje dzieci z Sierocińca, gdyż Biały Wilk nie będzie miał okazji o nich wspomnieć. Anna popadnie w obłęd i wraz z jej mężem udadzą się w daleką podróż, aby poszukać pomocy.

Advertisement