Tailles z Dorndal – młody rycerz zakonu Białej Róży.

Biografia

Jego poród odbierała Nenneke. Był porywczy, miał gorąca głowę, nie był znany w zakonie. Chciał się pojedynkować z Geraltem w Ellander, ale "uderzył się" własnym mieczem.

Dane z pozostałych źródeł

W filmie i w serialu w rolę Taillesa wcielił się Rafał Mohr. Jest ulubieńcem lokalnego władcy - diuka Herewarda. Aby zyskać sławę chciał się pojedynkować z Geraltem, jednak w przypadku zranienia go, wiedźmin miał zostać ukarany. Geralt wykorzystał sprytny manewr i sprawił, że Tailles zranił się własnym mieczem.

W prologu Wiedźmina 2 spotykamy Taillesa. Ma on tytuł hrabiego. Co ciekawe jest bardzo podobny do filmowego odpowiednika.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Tailles jest jednym z uczestników turnieju rycerskiego w Toussaint. Występuje w nim barwach Zakonu Płonącej Róży, a na piersi ma różę, co sugeruje, że wstąpił w szeregi zakonu.

Jako uczestnik turnieju z ramienia Zakonu został wyznaczony przez Braci Prowadzących, którzy dzięki jego zwycięstwu chcieli polepszyć wizerunek Zakonu w świecie. Wyznaczyli mu fundusz reprezentacyjny w wysokości 784 koron, które mógł odebrać w Banku Vivaldich. Kwota podlegała zwrotowi do wysokości 150%, gdyby Tailles nie zajął miejsca na podium, gdyż wyliczono, że w przypadku przegranej wizerunek Zakonu ucierpi bardziej, niż gdyby Tailles wcale nie brał udziału w turnieju.

Jeśli Geralt bierze udział w turnieju pod imieniem Ravixa z Czteroroga, przed konkurencją konną oskarża wiedźmina o ukrywanie się pod obcym pseudonimem i wyzywa go na pojedynek. Podczas gdy Biały Wilk odpoczywa w karczmie z Guillaumem, Tailles nachodzi ich z dwoma towarzyszami i domaga się satysfakcji. Rozpoczyna się walka na pięści. Po pokonaniu obiecuje Geraltowi, że jeszcze kiedyś się spotkają i w końcu go zabije.Podczas ataku wampirów na miasto , w pałacu można zobaczyć jak bruxa pożera zwłoki Taillesa

Mimo że w poprzedniej części gry był hrabią, w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino jest podpisany jako książę.

Galeria

Uwagi

  1. Zgodnie z datowaniem książkowym – wg datowania stosowanego w grach jest to rok 1272.

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.