FANDOM


Tajemnice Wyzimy — zadanie główne, w rozdziale II. Jego celem jest znalezienie pracownika Azara Javeda, oraz odkrycie miejsca pobytu samego szefa Salamandry. Rozpoczyna się od spotkania z detektywem Raymondem Maarloeve, który oferuje Geraltowi pomoc w rozpracowaniu Salamandry. Po rozbiciu zasadzki przed domem detektywa, Raymond daje wiedźminowi pierwszą poszlakę, która rozpoczyna zadanie "Świadek koronny". Po jego ukończeniu Maarloeve radzi porozmawiać z Kalksteinem. Przy kolejnej wizycie u detektywa, bronimy go przed zbirami Salamandry. Raymond postanawia się gdzieś zaszyć i działać w ukryciu. Przed odejściem wręcza Geraltowi listę podejrzanych, co rozpoczyna serię kolejnych zadań, w których trzeba udowodnić niewinność kilku postaci. Po jakimś czasie detektyw daje znać, że chce się spotkać. Tym razem zleca Geraltowi sekcję zwłok członka Salamandry ("Anatomia zbrodni"). Upraszczając sprawę, zadanie kończy się na bagnach, po otwarciu wieży. Jednak wyniki samego śledztwa zależą od tego jak je poprowadzimy, od tego które postaci uniewinnimy oraz na jakim etapie rozgrywki odkryjemy co się stało z detektywem Marloeve (zadanie "Co kryje prawda").

Uwagi

  • Jeśli w pierwszej rozmowie z detektywem wspomnimy o Azarze Javedzie, pomoże nam za darmo. Jeśli nie, trzeba zapłacić 100 orenów.
  • Żeby Kalkstein chciał z nami rozmawiać, trzeba zdobyć jego zaufanie, najlepiej poprzez zdobycie dla niego Bram Tajemnicy i Ain Soph Aur.

Informacje z dziennika: fazy

(jedna z możliwych ścieżek)

Początek śledztwa

Z pomocą detektywa rozpoczynam śledztwo. Cel - odnaleźć osobę pracującą dla Azara Javeda i namierzyć w ten sposób szefa Salamandry.
Muszę odnaleźć osobę pracującą dla Azara Javeda i namierzyć w ten sposób szefa Salamandry.

Vincent

Mam pierwsze tropy dotyczące Salamandry - muszę dostać się do ważnego świadka, którego przetrzymuje kapitan straży miejskiej. Powinienem porozmawiać o nim z klawiszem Siemką w loszku.
Muszę przesłuchać świadka przetrzymywanego przez straż. Powinienem porozmawiać z Siemką.

Świadek

Wygląda na to, że Salamandry mają jakiegoś tajnego agenta, który zastawił na mnie pułapkę. Muszę jak najszybciej go rozgryźć. Pierwszy cel więzień przetrzymywany przez straż.
Muszę przesłuchać świadka.

Podsumowanie

Mam za sobą kawałek solidnej pracy śledczej. Zacząłem rozpracowywać Vincenta i przesłuchałem świadka w szpitalu. Pojawiły się nowe tropy, które prowadzą do Baraniny i Kalksteina.
Czas wrócić do Raymonda i posumować nasze odkrycia.

Zaufanie alchemika

Silne poszlaki wskazują na Baraninę i alchemika Kalksteina. Tym pierwszym zajmie się Raymond. Ja muszę zdobyć zaufanie alchemika. W tym celu postaram się pozyskać od niego jakieś ważne zlecenie.
Muszę pójść do alchemika Kalksteina i zdobyć jego zaufanie.
Żeby posunąć dalej śledztwo, muszę zdobyć zaufanie alchemika Kalksteina.

Rozmowa z Raymondem

Zdobyłem zaufanie Kalksteina. Czas porozmawiać z Raymondem i ustalić, jak mógłbym to wykorzystać.
Czas porozmawiać z Raymondem na temat Kalksteina.

Napad

Na detektywa napadł oddział gangu Salamandry! Na szczęście zdołałem ich powstrzymać. Sprawdzę, czy Raymond jest cały i zdrowy.
Chcę sprawdzić, czy Raymond jest cały i zdrowy.

Podejrzani

Detektyw postanowił, że ukryje się w cieniu. Dał mi listę podejrzanych - powinienem jak najszybciej ich rozpracować, podczas gdy Raymond ściągnie na siebie uwagę Salamandry.
Muszę rozpracować wszystkich podejrzanych. Zacznę od Baraniny.

Baranina

Przesłuchałem Baraninę, jednak jego zeznania nie wystarczą. Muszę skonfrontować je z innymi podejrzanymi.
Planuję przesłuchać pasera Talara.

Talar

Przesłuchałem pasera Talara, jednak jego zeznania nie wystarczą. Muszę skonfrontować je z innymi podejrzanymi.
Planuję przesłuchać kupca Leuvaardena.

Dalsze przesłuchania

Znam już wersje Baraniny i Talara, do pełnego obrazu brakuje mi już tylko zeznań kupca.
Muszę przesłuchać kupca Leuvaardena.

Kontakt

Udało mi się ustalić parę ciekawych rzeczy o naszych podejrzanych. Teraz muszę tylko czekać, aż Raymond nawiąże ze mną kontakt.
Teraz muszę poczekać, aż Raymond nawiąże ze mną kontakt.

Spotkanie

Raymond przekazał mi wiadomość przez posłańca - chce się ze mną spotkać, zdobył jakieś nowe informacje. Ciekawe, jak zareaguje na moje odkrycia.
Muszę spotkać się z Raymondem.

Sekcja zwłok

Moje odkrycia nie zainteresowały Raymonda - nic dziwnego, pojawił się nowy trop. Aby popchnąć śledztwo dalej, muszę zorganizować sekcję zwłok. Ciało trafiło zapewne do grabarza, a badaniem przyczyny zgonu zajmę się razem z Shani.
Śledztwo nie ruszy naprzód, dopóki nie przeprowadzę sekcji.

Coraz bliżej

Sekcja zwłok wiele wyjaśniła. Jestem już bardzo blisko. Czas udać się do domu Raymonda.
Czas udać się do domu Raymonda.

Azar Javed

Sekcja wykazała, że Azar Javed podszywa się pod Raymonda. pójdę do niego i udam, że badanie zwłok nie przyniosło żadnych rezultatów. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja.
Pójdę do Azara podszywającego się pod detektywa i udam, ze sekcja nic nie wykazała. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja.

Podchody

Powiedziałem "Raymondowi", że podczas sekcji nie udało mi się niczego ustalić. Przecież nie oznajmię mu prosto w oczy, że jest Azarem.
Muszę znaleźć jakiś sposób, żeby wciągnąć Azara w pułapkę.

Pułapka

Za wszystkim stoi Azar, który podszywał się pod Raymonda. Muszę go wciągnąć w pułapkę.
Muszę wciągnąć Azara w pułapkę.

Wieża

Powiedziałem Raymondowi, ze zabiłem Baraninę. Będzie czekać na mnie pod wieżą.
Raymond będzie na mnie czekał pod wieżą na bagnach.

Koniec udawania

Wszystko idzie doskonale. Fałszywy detektyw dał mi swoją sefirę. Nie muszę już dłużej udawać.
Nie muszę już dłużej udawać.

Tajemnica wieży

Zdobyłem magiczny traktat, przez wiele lat bezpiecznie ukryty w wieży na bagnach. Traktat, którego Azar tak pożądał. Cóż czeka go przykra niespodzianka.
Muszę przygotować się do walki z Azarem.

Ucieczka Azara

Bezbłędnie rozszyfrowałem Azara i jego podstęp. Szkoda, że umknął. Ale, jak to mówił król Dezmod, co się odwlecze, to nie uciecze, a co ma wisieć, nie utonie.
Rozszyfrowałem Azara, który zdołał jednak umknąć.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.