FANDOM


Tajemniczy ogród – jedno z głównych zadań z aktu I, rozpoczynane u najbogatszego mieszkańca Podgrodzia w jego domu niedaleko zajazdu.

Problemem Oda są groźne rośliny echinopsy, które wyrastają w nocy na obszarze jego posesji. W zamian za pozbycie się ich proponuje Geraltowi szepnięcie dobrego słówka u Wielebnego i złoto. Gdy wiedźmin przyjmie zlecenie, wówczas nastąpi targowanie się o cenę między nimi dwoma, zakrapiane suto alkoholem. Wskutek tego Geralt automatycznie wyjdzie z domu Oda nocą w nietrzeźwym stanie, podczas gdy w ogródku wyrosną dwa echinopsy. Wywiąże się walka. Po zabiciu ich należy zgłosic się do Oda, który wypłaci bohaterowi 100 orenów.

Zadanie "Tajemniczy ogród" jest jednym z trzech zadań (obok "Pogrzebanych wspomnień" i "Nocnych gości"), których ukończenie jest konieczne do pchnięcia do przodu zadania "Ogon Salamandry".

Uwagi

  • Nazwa zadania to nawiązanie do tytułu popularnej książki "Tajemniczy ogród" autorstwa Franes Hodgson Burnett.
  • Po wyjściu z domu Oda po ostre popijawie i targowaniu się drzwi do domu Oda zostają zamknięte do czasu wymordowania echinopsów.
  • Walka w "Tajemniczym ogrodzie" to praktycznie jedyna okazja w grze, gdy przydaje się umiejętnośc "Rausz".

Informacje z dziennika: fazy

Rośliny

Odo poprosił mnie, żebym pozbył się drapieżnych roślin, które wyrosły mu w ogrodzie.Muszę je zabić. Z tego, co mówił, pojawią się one tylko w nocy.
Muszę zabić drapieżne rośliny w ogrodzie Oda.

Zadanie wykonane

Zabiłem te dziwne rośliny. Ciekawe, skąd się tam wzięły? Muszę wrócić do Oda po nagrodę.
Muszę wrócić do Oda po nagrodę

Zaufanie Oda

Odo to skąpiec i oszust. Całe szczęście, ze jest również tchórzem. Po krótkiej rozmowie zapłacił za zabicie drapieżnych roślin.
Udało mi się zdobyć zaufanie Oda.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.